Michal Kole

K čemu se ve filmu či seriálu používá „klapka“ ?

Nejlepší odpověď
Nykki

Klapka slouží k oddělení jednotlivých scén při filmování.

Více zde:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fil­mov%C3%A1_klap­ka

Další odpovědi
Mistr-Soda

nepoužívá se jenom na oddělení pasáží (ikdyž to taky) ale když se jim nepovede pokus tak mají další a klapka se používá na očíslování těch pokusů aby to potom jak to budou sestříhávat nemusely hodinu hledat jedinou pasáž :)

anonym

Soustavně vkládáš otázky, na něž je jasná odpověď na wiki a stejně soustavně nejsi schopen aspoň za snahu odpovídajících dát palec.