zjentek

K čemu se v PS při dodatečném zateplení staršího domu nechávají ty kruhové otvory, zpravidla někde blízko pod střechou?

Okrouhlé otvory v PS o průměru cirka 10 cm které se ve finále zadělají umělohmotnou krytkou. Např. osm otvorů, v každé stěně domu dva (a několik třeba i ve stěnách připojené garáže).

Je to pro mě záhada přece PS se na starou stavbu (zpravidla na původní omítku) mimo primární úchytné systémy sekundárně pro sichr ještě i lepí tedy kruhový otvor v PS v závěru vede do zdi- do původní omítky stavby přičemž okolo ní je otvor dále olepený lepidlem 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ …osobně mě napadá jediné jde o houževnaté milovníky zvířat kteří po odejmutí krytky nabízejí příjemné prostředí/zázemí ptáčkům a tak podobně. Děkuju.

Odpovědi
paul1

Možná otvory pro dýchání zdí? On PS je neprodyšný a vlhkost ze zdi nemá kam utéct.