Kaxx

K čemu se používají konvertory a co to vlastně pořádně je?

Odpovědi
bolak

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-slouzi-konvertor-na-objektiv-fotoaparatu

led

konventor – technické zariadenie na zmenu parametrov príslušného zariadenia
konventor – software, program na zmenu parametrov dát. (napríklad videoformátov, grafiky)

Děda Louda

Konvertory se používají obvykle ke konverzi. Konverze je přeměna, změna, obrat,…
Konvertor je tedy měnič, směšovač, převodník a pod.

Michálek1245

Konvertor úplně nemusí být směšovač. Na to pozor. Převodník ok, ale směšovač je trochu zavádějící. Směšovač je třeba směšovací ventil ke kotli , který zajišťuje optimální mísení teplé vody z primárního okruhu a studené vody ze sekundárního okruhu (případně zajišťuje ještě mísení z terciálního, ale to není zase tak běžné). Takže skutečně směšovač nic nekonvertuje. Maximálně teplou vodu na méně teplou, ale to už to fakt tahám hodně přes roh.