zjentek

K čemu jsou dobrý radary podél cest, ukazující rychlost?

Myslíte, že některá vozidla nemají tachometr? 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jako celkem dobré důvody v již napsaných odpovědích, nicméně teh HLAVNÍ je podle mne JINDE. ;) Tož asi takto.

Starosta zjentek vypíše výběrové řízení na radar (to musí, aby se neřeklo), které vyhraje ÚPLNOU NÁHODOU aliendrone, zabývající se montáží dopravně-signalizačních instalací. Aliendrone tedy nainstaluje takový radar s kamerou (cena radaru cca 50 000Kč, montáž + ostatní náklady dalších cca 50 000Kč) a starostovi zjentkovi pošle fakturu na pěkných nenápadných 478 415Kč. Ten ji obratem z rozpočtu obce proplatí, poté se zjentek s aliendronem potichu šábnou a hnedle je co vyřvávat při předvolební kampani, kterak starosta zjentek pečuje o blaho obce a občanů. :)

Přemrštěnou cenu zdůvodní tím, že pokuty (vyblejsknuté kamerou radaru) jdou do obecního rozpočtu, takže se investice nejen vrátí, ale dokonce obec na tom VYDÉLÁ! (Nevrátí a už vůbec nevydělá, shitózní laciný radar se podělá hned po spešl sjednané záruce.)
Ale ovčan dejme tomu baul1 si může doslova roztleskat ruce na kaši, kterak je ten zjentek chytrý, starostilvý a pracovitý starosta. Toho musí znovu volit! :D :D :D

A protože podělaný radar musí NĚKDO opravit (hádej KDO?) a NĚKDO opravu zaplatit (hádej KDO a za CO?), tak aliendrone i zjentek o5 radostně vrtí ocasem! ;) :D :D

Tywoe, já už viděl VĚCI, tohle je jen maličkost. :)

Další odpovědi
Dochy

Na těch radarech si každý může ověřit, kolik mu palubní tachometr proměřuje. Typicky 50 ukazuje auto při rcyhlostech cca 42–45, 90 při 80–85. Za mně super. 😉 (I když teď si aktuální rychlost ověřuju zpravidla na navigci v mobilu)

A jinak občas se to šikne jako upozornění řidiči kterej poněkud „zaspal“ značku obce. Nevadí mi to. V jedné obci mají u radaru tak pěknej ksichtík, že si dávám záležet, aby se na mně usmál, jen tak, pro dobrou náladu.

elkon

Zdá se, že jsi spadl z Marsu. Radary bývají v obci a mají tě upozornit, jakou jedeš rychlostí, případně že máš ubrat. Není to nic nového, je to řadu let.

dubraro

K měření rychlosti 🙂
Například v Havířově byl takovýto radar kdysi instalován v centru na ulici Hlavní třída – čtyřproudý bulvár se zeleným pruhem uprostřed. Tím inspiroval místní zlatou mládež k uspořádání city race. Vítěz dokázal radar vytočit na 202 km/h.

led

Mnoho šoférov možno ani nevie, že majú v aute tachometer. Tak hlavne pre nich, je tabuľa s radarom ukazujúca ich rýchlosť, upozornenie na úsek s obmedzenou rýchlosťou. Pri niektorých zvlášť závažných úsekov býva aj kamera, takže usmievajte sa a znížte svoju rýchlosť.
Ale, možno mnohí neviete, takéto tabule sa používajú aj pre cyklistov,
na úsekoch, kde cyklocesta sa stáva aj chodníkom pre peších a je tam zákonom, alebo miestnym nariadením znížená rýchlosť pre cyklistov a kolobežkárov. Dokonca som s prekvapením videla ako prechádzajúci cyklisti skutočne pri tabuli s doplnkovým upozornením znížili rýchlosť a po prejazde úsekom pri podobnej tabuli (obrátenej k oproti prichádzajúcim) sa opäť vrátili na svoju pôvodnú pretekársku rýchlosť

paul1

Je to upozornění, při překročení povolené rychlosti zabliká, nebo se zabarví na červeno

zjentek

Aliene, promiň, ale tohle jsem prostě MUSEL nominovat, nemohl jsem jinak 🤷‍♂️
🤣🤣🤣

zjentek

Dubraro 😂😂😂 … a tak „Havyřov“, klasa ni!?

zjentek

Led, „prechádzajúci cyklisti“ je sice roztomilé, ale je dost nekonkrétní ta slovenčina, řekl bych 🤷‍♂️

led

Rýchlosť cyklistov v pešej zóne je obmedzená na 5km/h Platí to aj tam. Pre lepšiu informáciu ide o pomerne krátky úsek možno 100m na nábreží Dunaja. Je to zóna, rovný cesto-chodník o šírke asi 15m a dĺžke 5km priamo v meste+10km pod Devínsky hrad a napriek tomu to na tomto jednom mieste cyklisti dodržujú. To som v Prahe na nábreží nevidela.

zjentek

A propós, nevíte na kolik ta vaše cedule cyklisty omezuje, neboli jakou rychlost jim povoluje? (;

elkon

Dochy, na přesnost bych nespoléhal, snadno se můžeš přesvědčit, že každý ten radar má odchylky. Projeď několik vesnic a uvidíš.

Dochy

Podle mých zkušeností jsou ty radary docela přesné. A to jsem těch vesnic s radary projel opravdu hodně. Problém bývá v tom, že pokud je na cestě více aut, radar může chytit jiné. A pak buzerující nastavení, kdy na třicítce je radar spojen se semaforem a zelená se rozsvítí až když zpomalíš na 28 ☹
Jinde Ti semafor nastaví červenou i když jedeš 49, protože do vesnice právě vjelo auto šedesátkou – i když to je ještě 500m daleko
(Po pravdě párkrát jsem toho zneužil – když mně těsně před vesnicí někdo předjel způsobem, který se mi nelíbil, dal jsem si záležet abych nejel 50 když on se blížil k semaforu)

zjentek

Eklon prosím tebe někdy je nutné dát si otázku do kontextu i s podotázkou ještě dříve, nežli odpovíme. To abychom odpověděli smysluplně a ne omylem scestně, víš?

elkon

Na tvé bláboly jsem zvyklý.

zjentek

Mě nenasereš hošku 👈

Dochy, jo, taky tady máme jeden se smajly a taky se u něho výjimečně postarám, aby se usmál, je to úplná magie, jak to dělají? 🤷‍♂️🤪