Gestas

K čemu je vozit v autě žárovky a lékárničku, když je stejně nesmím použít, abych neznekompletnil povinnou výbavu?

K čemu je vozit v autě žárovky a lékárničku, když je stejně nesmím použít, protože v opačném případě bych už v něm neměl povinnou výbavu?
kapitán: Přestane mi svítit světlo, tak ho vyměním žárovkou ze sady, jedu, zastaví mě policie a ptají se: Máte povinnou výbavu? Tady vám chybí žárovka, nemáte.

Nejlepší odpověď
zjentek

Lékárničku máš třeba od toho, kdyby ses řízl a to jim dokážeš a žárovky neřeš, protože je stejně nevyměníš- tedy alespoň v mý káře to „jen tak na dráze“ jaksi nejde.

Další odpovědi
Dochy

Tuto výbavu máš právě proto abys ji použil pokud bude třeba. Při kontrole stačí říct: Praskla mi žárovka, před 10 minutama jsem ji měnil. Výbavu nemám kompletní, včera jsem ošetřoval děcko co se řízlo o plechovku. Protože byla sobota neměl jsem možnost si tady na vesnici výbavu doplnit, učiním tak hned jak se dostanu do lékárny… Absolutně nevidím problém.

JájsemRaibek

Zeptej se zákonodárců.
A když už budeš u toho ptaní, tak se zeptej kdo to zaplatí.
Jde o to, že jako kolemjedoucí poskytnu první pomoc z mé lékárničky a pak si ji musím doplnit a navíc za nějakých pár kilometrů mě zastaví a dají pokutu za neúplnou lékárničku.

cukrar

Gestas, kdo chce udělá z ničeho problém, kdo chce, jako třeba Dochy, ví že toto není žádný problém.
Normální řidič ví, jak si počínat, někteří se snaží na vše nadávat a hledat neřešení.

Jak jste přišel na názor, že: „… je stejně nesmím použít…“

dubraro

Zákony jsou stavěny úmyslně tak, aby nebylo možné jim vyhovět. Jejich cílem není stanovovat nějaká rozumná pravidla soužití, ale to, aby podle potřeby bylo možné z kohokoliv udělat zločince a potrestat. Tak funguje totalita.

led

„Máte povinnou výbavu? Tady vám chybí žárovka, nemáte.
Ale mám, pane strážmistře Gestasi, novou jsem dala sem a zde je ta vypálená.“

Pokiaľ nekúpite náhradnú žiarovku, nevyhadzujte tú nefunkčnú – kus za kus.
Povinná výbava náhradných dielov do motorového vozidla a lekárnička je preto, aby ste ich v prípade potreby mohli použiť. Nie pre okrasu, alebo preto, že to tvrdí zákon. Je prirodzené, že pri najbližšej príležitosti si doplníte povinnú výbavu. A nielen tú povinnú v zmysle zákona. ale aj iné potrebné náhradné diely. Ide o vás, o vašu bezpečnosť, o vašu prevádzkyschopnosť.

Jiří Bohumil

No já si myslím, že by byl problém, pouze kdybys kápnul na policajta z vtipů. Viz, kolik je potřeba policajtů na zašroubení žárovky. Pět – jeden na stole ji drží a čtyři tím stolem otáčí! Ale vážně, když vysvětlíš že něco bylo aktuálně použito, myslím si že to uznají. Nejsou všichni jako z toho vtipu.