Avatar uživatele
Gestas

K čemu je vozit v autě žárovky a lékárničku, když je stejně nesmím použít, abych neznekompletnil povinnou výbavu?

K čemu je vozit v autě žárovky a lékárničku, když je stejně nesmím použít, protože v opačném případě bych už v něm neměl povinnou výbavu?
kapitán: Přestane mi svítit světlo, tak ho vyměním žárovkou ze sady, jedu, zastaví mě policie a ptají se: Máte povinnou výbavu? Tady vám chybí žárovka, nemáte.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek před 2651 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Lékárničku máš třeba od toho, kdyby ses řízl a to jim dokážeš a žárovky neřeš, protože je stejně nevyměníš- tedy alespoň v mý káře to „jen tak na dráze“ jaksi nejde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Tuto výbavu máš právě proto abys ji použil pokud bude třeba. Při kontrole stačí říct: Praskla mi žárovka, před 10 minutama jsem ji měnil. Výbavu nemám kompletní, včera jsem ošetřoval děcko co se řízlo o plechovku. Protože byla sobota neměl jsem možnost si tady na vesnici výbavu doplnit, učiním tak hned jak se dostanu do lékárny… Absolutně nevidím problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Zeptej se zákonodárců.
A když už budeš u toho ptaní, tak se zeptej kdo to zaplatí.
Jde o to, že jako kolemjedoucí poskytnu první pomoc z mé lékárničky a pak si ji musím doplnit a navíc za nějakých pár kilometrů mě zastaví a dají pokutu za neúplnou lékárničku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Gestas, kdo chce udělá z ničeho problém, kdo chce, jako třeba Dochy, ví že toto není žádný problém.
Normální řidič ví, jak si počínat, někteří se snaží na vše nadávat a hledat neřešení.

Jak jste přišel na názor, že: „… je stejně nesmím použít…“

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Zákony jsou stavěny úmyslně tak, aby nebylo možné jim vyhovět. Jejich cílem není stanovovat nějaká rozumná pravidla soužití, ale to, aby podle potřeby bylo možné z kohokoliv udělat zločince a potrestat. Tak funguje totalita.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

„Máte povinnou výbavu? Tady vám chybí žárovka, nemáte.
Ale mám, pane strážmistře Gestasi, novou jsem dala sem a zde je ta vypálená.“

Pokiaľ nekúpite náhradnú žiarovku, nevyhadzujte tú nefunkčnú – kus za kus.
Povinná výbava náhradných dielov do motorového vozidla a lekárnička je preto, aby ste ich v prípade potreby mohli použiť. Nie pre okrasu, alebo preto, že to tvrdí zákon. Je prirodzené, že pri najbližšej príležitosti si doplníte povinnú výbavu. A nielen tú povinnú v zmysle zákona. ale aj iné potrebné náhradné diely. Ide o vás, o vašu bezpečnosť, o vašu prevádzkyschopnosť.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

No já si myslím, že by byl problém, pouze kdybys kápnul na policajta z vtipů. Viz, kolik je potřeba policajtů na zašroubení žárovky. Pět – jeden na stole ji drží a čtyři tím stolem otáčí! Ale vážně, když vysvětlíš že něco bylo aktuálně použito, myslím si že to uznají. Nejsou všichni jako z toho vtipu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek