Avatar uživatele
Rokio

Jste chytřejší než čtvrťák? Chcete si zkusit tento test? Podělte se prosím o výsledek.

Zde je odkaz na něj: https://www.a­lik.cz/a/jsi-chytrejsi-nez-ctvrtak-kviz
zdroj: alik.cz

Mně vyšlo skóre 18 bodů z 20-ti bodů. To je 90 %. Mám tedy jedničku.

poznámka: Přikládám přílohu jako důkaz.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 379 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Rokio, já jsem mimo jiné prý chytřejší než quarter (kódr). Nechlubím se, ale ptal ses. Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

20 z 20.

Ale v tom testu je chyba:

Otázka 3 – letos byla jarní rovnodennost přesně 20. března v 10:24 PM, tedy, na severní polokouli. Ona rovnodennost není Svátek sovětské vzduchoplavby a stavění stalinských vzducholodí, je to atmosférický jev, a proto se, zhruba plus minus den, posouvá.

Dostala mne otázka, podle jakého vzoru se skloňuje slovo auto. Já vzory skloňování neznám, přijde mi to zbytečně složité učit se nějaké vzory, když se mohu naučit skloňování každého slova; stejně tak neznám vyjmenovaná slova, prostě vím, kdy se píše tvrdé ypsilon, a kdy měkké i, navíc ausgerechnet tohle je věc, která se v historii češtiny poněkud měnila, takže se skutečnost, kdy já píšu tvrdí, či měkké, může poněkud lišit od současných pravidel. No, tak jsem si musel vyskloňovat město, moře, kuře, stavení a auto, naštěstí se shodovalo právě to prvé město (město – města – městu, auto – auta – autu).

Nebo který ze synů Bořivoje I. byl prvorozený: to jsou legendy! Ano, Bořivoj I. je doložený docela věrohodně (= v německých kronikách), ale pořád se bavíme o 9. a 10. století, což je u nás opravdu pravěk, a v té době byli všichni urození negramotní, tak se moc neřešilo, jestli se narodil fakan v roce 862 nebo v pátek. Hlavně, že se takové pakoniny fakani učí, arciť se zítra může najít nějaké lejstro a všecko bude jinak.

Jinak je to banální.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rocker

16,pohořel jsem na otázkách z dějepisu😀

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Domnívám se, že jsem chytřejší než čtvrťák, ovšem s vědomostmi to nemá nic společného

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

19, EU ☹

Nový příspěvek