band of brot

Jsou v USA vykořistováni pracující?

Jak moc? Jako u nás?
Slyšel jsem, že obchodní řetězec Wallmart vykořisťuje své prodavače, takže něco jako u nás Lidl, Penny, Billa, Tesco, Kaufland atd.
Ale zase je prý v Americe strašně lehké někoho zažalovat, proto se firmy musí chovat k zaměstnancům slušně, jinak je zažalují za vykořisťování.
Tak jak to je?

Odpovědi
Agneta

A kdo mají být ti „pracující“? I milionář je pracující, a pracuje možná víc a déle než dělník v Lidlu.
Když obchodní řetězec najde dostatek zaměstnanců, kteří ten job berou, tak se nemůže jednat o vykořisťování:D
V celém prvním světě je to tak, že nekvalifikovaní seženou jen tomu odpovídající práci. V USA mají dost takových z Latinské Ameriky, a to tlačí firmám náklady dolů:DD
USA v tomto případě netrpí žádným nedostatkem…z Me­xika neustále proudí „lidské zdroje“, na které jsou „CS“ = jižanské země zvyklé už po staletí:D

Drap

Ono to v důsledku vyjde stejně. Pokud se nechceš nechat vykořisťovat, u nikoho nepracuj. Jiná rada neni.

Kepler

Já nevím, čemu říkáš vykořisťování v Americe, ale je fakt, že ne každý si může dovolit dovolenou každý rok na Hawaii. Ty řetězce do ČR míří za levnou pracovní silou a když se někdo cítí vykořisťován, může jít pracovat jinam, nebo založit odbory. Poté vykořisťovatelé na platu přidají, nebo vypadnou. Jak prosté!