zjentek

Jsou tyto informace relevantní?

Prosím názory>>>https:/­/www.info.cz/na­zory/verime-jeste-v-pribeh-zvany-ceska-republika?fbclid=I­wAR01lrwmjvOT­VTCWPPdNZBUQZnfncxTWoZ­xrRxoMy1IgCTQQ13I6Mu9z­UIo

Nejlepší odpověď
Kepler

Pan Malý má jistě v mnoha věcech pravdu, ale neviděl bych to tak tragicky. To jako že ČRdel zanikne? Že staneme součástí nějakého nového Rakouska – Uherska? To snad ne. Neexistuje žádný stát na světě, který by nečelil nějakým problémům. Ba i mnohem větším problémům a přesto jedou dál močálem černým okolo bílých skal. Abych pravdu řekl, nemám rád podobné sýčky a proroky katastrofy.

Další odpovědi
aliendrone

Co napsat – je to prostě osobní názor. Kdoví co za ním je (tihle „nezávislí“ publicisté zpravidla jsou hlásnými troubami KOHOKOLIV, kdo zaplatí). Jeho temná vize se opírá o naprosto nepodstatná a dokonce fiktivní tvrzení („kolaps systému“, který podle něj hrozí či dokonce již někde nastal je k smíchu, systém JE sice zoufale neschopný a neefektivní, nikoliv však slabý)!

Existence našeho státu není o žádném „společném příběhu“ ve který lidé věří, vyplývá z pragmatické potřeby. Tady bych s Keplerem nesouhlasil, my totiž už JSME součástí novodobého Rakouska-Uherska, jen se jmenuje „Evropská unie“. V jejím zájmu existuje „česká státnost“. A Unie prozměnu existuje z potřeby globálního kapitálu. Jsou prostě faktory, které jsou nad síly a možnostmi národních států a těch malých obzvláště. Tohle bychom zrovna my Češi, jejichž stát již párkrát ZMIZEL z map chápat LÉPE, než jiné národy.

Tudíž žádný strach, existují síly, které ve vlastním zájmu náš stát „podrží“ – dokud to BUDE v jejich zájmu. A když vyvstanou vyšší priority [jako třeba koncem 30. let], inu co – změníme symboly na dokladech, možná budeme bušit hlavou o zem směrem k Mekce, každopádně i tohle ZNÁME. Ruku na srdce – VÁŽNĚ by se ti TOLIK stýskalo po Andrejpánovi nebo Kakalouskovi a dalších, že by sis bez nich nedokázal další život představit? ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.