Rokio

Jsou řečtí bohové výše postavení než lidé?

A jaký je jejich užitek pro lidskou společnost?

Nejlepší odpověď
annas

"Řečtí bohové patří k mýtům. Bohové sídlili na Olympu, nejvyšší hoře Řecka. Avšak jejich příbytkem byly také chrámy, které jim lidé v dávných dobách zasvětili. Dnes jsou takřka všechny v ruinách.

Přesto, navštívíme-li ona působivá místa, pak zde bohy možná přece jen potkáme či k nám tichým šepotem promluví. Antičtí Řekové věřili, že bohové umírají, když v ně lidé přestanou věřit, když na ně zapomenou. Avšak my jsme nezapomněli. Pojďme se podívat, kdo jsou řečtí bohové, a vydejme se na místa, kde dodnes v Řecku přebývají."

https://www.fan­tastic-travel.cz/l/kdo-jsou-a-kde-dodnes-prebyvaji-recti-bohove/

To člověk na někoho vzpomíná, tak nikdy vzpomínaný nezahyne , takže bohové žijí ve vzpomínkách živých.

Občas si přiomeme některá jména, např. Dia, Heru, Artemis atd. Třeba další bohové -
Dionýsos – milovník vína, Athéna – moudrost, nedávno jste vzpomněl Iris – bohyně duhy atd.

Mytologie se přizpůsobuje době, není žádný návod, jak ji chápat, je to subjektivní, i když určité zákonitosti by se měly dodržovat.

Dovídáme se o nich z literatur, takže řečtí bohové opravdu patří do minulosti. Mají užitek jako zdroje vědomostí, moudrosti, poučení o historii atd. Příběhy se předávají několik tisíciletí až dodnes.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.