Bronzový

Jsou opravdu psí sliny léčivé?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud je zvíře ale i člověk zdravý !!! tak sliny jsou bakteriocidní (ničí bakterie),
Jako kluci, když jsme si něci poranili na ruce tak jsme to také cucali .
Ale kdo je dneska zdravý , že.
Mám kocora který je očkovaný na několik nemocí netoulá se. Když mně zubama při hraní poraní, nikdy se rána nezanítí.
Doplňuji:
Totéž platí i o moči zdravého člověka !!!! Moč zdravého člověka je sterilní !!Nikoliv však močůvky !!!!

Další odpovědi:

Zlatý

Je také známo, že sliny mnoha živočichů (včetně člověka) mají i dezinfekční účinky. To je jeden z důvodů, proč si mnoho živočichů líže rány. Druhým důvodem je samozřejmě fakt, že se slinami např. kočka čistí. Někteří ptáci používají sliny ke konstrukcí svých hnízd. V případě některých ptáků rodu salangana (Aerodramus) se hnízda dokonce sestávají pouze ze slin. Tato hnízda se sbírají na výrobu polévky z ptačích hnízd.
Zdroj: Wikipedie

Zlatý

moje teta mi říká, že ji olizuje pes škrábance a zahojí se :)

Doplňuji:
když si kočka líže sama sobě ránu, tak se jí zahojí, ale nesmí mokvat, nebo hnisat, to používám Septonex :)

Zlatý

Nevím, jestli psí, každopádně jsem slyšel o kočkách, že lízání ran je pro ně prospěšné. Že ty sliny nějak napomáhají hojení, ale jak to přesně je netuším.

Můj táta tvrdil, že výborně dezinfikuje rány močůvka.
No, když se řízl, tak si ránu radši posypal kuchyňskou solí a já pro jistotu pádila pro Ajatin.

Slyšela jsem o tom, že jedna paní krvácela z nohy. Její fenka jí ránu olizovala, dokud nepřijela záchranka. Fenka pak skončila s otravou na veterině. Paní však zachránila život, jinak by vykrvácela.

Hodně často se to říká.
Podle mě na jak které zranění.

Když mi bylo 7 tak jsem na štěrku slítla z kola a koleno bylo hned odřený, babičky a dědy pes mi pak na zahradě ránu olízal než babi stihla donýst dezinfekci a po chvilce to přestalo pálit. Druhý den vypadalo moje koleno jako by se nic nestalo. :)
P.S:věřím že jsou psí sliny léčivý!!
Doplňuji:
psí sliny vážně léčí!!!!!!!!!!:)))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.