zjentek

Jsou nějaké rozdíly mezi ručníkem a osuškou? Jaké?

Odpovědi
Rokio

Podle mě ručník je na osušení rukou a bývá v koupelně a osuška je na osušení celého těla.

Dochy

Někde se používá označení „ručník“ pro jakejkoli hadr, jinde se dělí „ručník“ menší, obvykle pověšenej vedle umyvadla, pro osušení rukou, „osuška“ velká pro utření všeho obvykle po koupeli. Nevím o žádné striktní hranici kde by se tyto hadry dělily na ručníky a osušky.

elkon

Rozdíl je ve velikosti. Ručník je menší, osuška větší. Rozměry si může každý prověřit, buď v obchodě (je tam název i rozměr), nebo i doma (většinou má každý doma obojí).

marci1

Ručník je textilní (případně papírový) výrobek sloužící k utírání, zejména rukou.
Koupelnový ručník (osuška) – tento typ ručníku používáme po vylezení z vany / sprchy pro utření se. Používá se obvykle pro utření jedné osoby. Rozměry takového ručníku jsou většinou 75 × 150 cm.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ru%C4%8Dn%C3%ADk
😄

da ny

Prádelna má k vyplnění, v seznamu ručník obyčejný (nejčastěji bavlna, bambus, len aj.) , malý/velk,. Froté ručník, obyčejnou a froté a osušku.
Hlavní rozdíl je v rozměrech.
Ručník je primárně určen zejména k osušení rukou.
Osuška (koupelnový ručník) slouží k osušení celého těla, po koupeli. Je možné se do ní zahalit. Minimální rozměr bývá 75 × 150 cm, také 200 × 220 cm.

zjentek

Marci no teda nerad bych zaměnil plážový za koupelnový a odjel bůhví jak daleko na koupaliště, uf, nechci ani domýšlet! 🤪