Jsou nějaké filmy, které čekaly i několik let než se na ně poprvé podíváte – a z kterého důvodu se tak stalo ?

Včera jsem viděla poprvé film Zelená míle. Chtěla jsem si nejdříve přečíst knihu, než se podívám na filmové zpracování. A takových filmů je více. Prostě jsem asi divná, ale málokdy se podívám na film dříve, než si přečtu knihu – pokud je podle ní některý natočený. Mám přečtených několik knih a jenom čekám až budou vysílat filmy v televizi – a třeba se některých ani nedočkám – a nebo se na ně podívám na DVD. Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
iceT, Zelená míle vyšla konečně už jako jedna kniha. Také jsem si jí koupila a konečně přečetla. V knihovně vždycky měly jenom několik dílů, ale nikdy ne všechny. Českých filmů jsem neviděla velké množství a Dědictví aneb kurvahošigutentag vlastně také ne, ale hlavně, že z něho znám některé hlášky. 🙂

Nejlepší odpověď
www

Z naší produkce jsou to tzv. trezorové filmy, které se již několik let vysílají. Z produkce cizí jsme dřív nemohli vidět filmy, které stejně jako ty trezorové nevyhovovaly dřívější ideologii. Strana tehdy řídila naprosto vše a bála se, že by mohly být oslabeny její přednosti.
To byl ten důvod.
Doplňuji:
Lidé by si totiž mohli uvědomit, že není vše tak, jak ona (KSČ) hlásá 😁.

Další odpovědi
manon

Dlouho jsem odkládala Přelet nad kukaččím hnízdem. Protože jsem četla Vyhoďme ho z kola ven a neuměla jsem si při vší úctě k Formanovi představit, že by to někdo dokázal natočit. Zvládl to myslím výborně, ale kniha je přesto kniha, ta je nej.

iceT

Deset let uplynulo od natočení Dědictví aneb Kurvahošiguttentag než jsem ho poprvé viděla.Ani nevím proč.Vím,že do kina na český film určitě nepůjdu nikdy,protože je mi líto dát 150 za lístek,když daný film je během pár měsíců k dispozici na netu.Vím,že je to ode mě sprosťárna,ale nechodím ani na ty zahraniční.
Zelenou míli ke čtení mi půjčila kamarádka,nevšimla si ale,že je to seriálové vydání a další díly neměla.
Ale třeba jsem četla knihu Duch,která je teď zfilmovaná jako Muž ve stínu.Kniha byla dobrá,ale film jsem ještě neviděla.
Doplňuji:
Díky za doplnění,Zelenou míli bych si ráda přečetla,takže už vím,co chci k narozeninám.

Damiana

Z knížek je toho dost – od Alenky v říši divů až po Vyhoďme ho z kola ven. I s filmovými díly jsem byla spokojená…
Co se týká našich filmů, dlouho jsem neviděla Kolju – i když už měl Oscara.
K té Zelené míli – ten film vidět už nemůžu. Šíleně mi vadí Percy Wetmore. Fakt děsně!

Anka1597

Mě trvalo dlouho se podívat na film Habermannův mlýn, protože jsem se bála, jak to bude vypadat a jak moc tragicky dopadnou osudy hlavních postav. Něco jsem si o nich zjistila, ale film, jsem zavrhla úplně, tedy až do doby než ho dávali v televizi, takže dva roky jsem se k tomu odhodlávala a podívala se na něj. 🙂