Rokio

Jsou kuřáci normální lidé?

Podle jednoho uživatele na Odpovědi.cz je normální ten, kdo svým jednáním neškodí sobě ani jiným. Kuřáci si poškozují své zdraví a ničí ho i svému okolí.

Nejlepší odpověď
Filip84

ano

Asi 100× jsem tu vysvětloval, že pojem „normální“ je stejně exaktní pojem jako „obyčejný člověk“ nebo třeba „selský rozum“. Tedy exaktní rozuměj, jak jen lze exaktnosti ve společenských vědách dosáhnout, samozřejmě exaktnost ve společenských vědách nemá s exaktností věd exaktních stricto sensu příliš společného.

Kuřák vůbec svému okolí škodit nemusí. Já znám spoustu kuřáků, co buďto mají venku kuřácký koutek, no anebo doma mají cimru, kam chodí kouřit, buďto je to samostatná cimra na kouření, takový jako kuřácký salon, nebo je to třeba dílna, kde si „pán domu“ dělá svoje koníčky, no a tam nikdo jiný moc nepřijde. Nejsou padesátá léta, jako! 🤦‍♀️

Na veřejnosti už vůbec škodit nemůže. Venku tím, že si zapálí čibuk, může leda tak otravovat, ale škodit stěží. A ve vnitřních prostorách veřejných budou už prakticky nikde legálně kouřit nejde. A jestli to někdo dělá, tak to ale nesouvisí s tím, že je kuřák, prostě porušuje platné právo, to je úplně jiná věc.

Že kouřením kuřák škodí sám sobě, je jistě pravda. Taky záleží na tom, kolik toho vykouří, jedno s druhým, ale jistě, je to poněkud nezdravý zvyk.

A pakoni, co se furt v něčem hnípají, furt něco řeší, ale ausgerechnet řeší to, co nemohou změnit, pak to mají v hlavě 🤪 a škodí svému okolí, třeba na pracovišti nebo v rodině? To jsou normální lidé?

Nebo žrouti „dobré prase všecko spase“. Žerou polotovary, nejlevnější „uzeniny“, „mámo, hlavně ať je to levný a ať je toho hodně!“, chodí po nejlevnějších fastfoodech? To Ti podepíšu, že to je mnohem škodlivější než kuřák, který kvalitně jí, kvalitně pije a je tak jako celkově psychicky v pohodě. Mnohem škodlivější! To jsou normální lidé?

Nebo „kaskadéři“, tuc – tuc – tuc – tuc, tuc, tuc, tuc, tuc, tuc tuc tuc tuc dvacetiletý olepanec, s placatým kšiltem, starým BMW I. a / nebo vytuzeným KDF Wagenem, co lítají po okreskách „sto dvacet“ a nejlépe ještě mají YouTube kanál, kde ukazují, jak ti ostatní jezdí špatně a oni je vychovávají. Ti škodí sobě i svému okolí asi tak 150× víc, než kdyby od rána do večera seděli na betonové zídce a kouřili jedno marlboro za druhým. To jsou normální lidé?

Takto by šlo pokračovat do nekonečna. Prostě: meleš nesmysly! 🙄

Další odpovědi
Mravenec

ano

cappuccino

ano

Treba herec Jiri Bartoska mi prijde uplne normalni.
A ze si nici zdravi, to je jeho vec. Takovych lidi je cela rada.

Lgee

ne

Ametyst

ano

V ničení zdraví druhých to asi nebude, když se kuřáci E-cigaret a různých náhražek tabáku hazeji do jednoho pytle s kuřáky tabáku.

VaclavZeman

jiný názor

Já mám kolegyni, říkám jí Karcinomka. Přestože má raka, tak hulí jak fabrika. Tak co na to říct? Ale jinak je to bedna a ve svých předmětech se vyzná (nebudu je zde uvádět, abych ji mezi matikářkami neprozradil). Děkuju.

Roman71

ano

Když vezmu v úvahu jen kouření, tak normální je nekouřit.
Bylo vydáno tolik vědeckých studií, že o škodlivosti cigaret, doutníků a jim podobných výrobků (elektronické cigarety nevyjímaje) není pochyb. Péče o zdraví je důležitá a vyhýbáním se kouření se dá celkem úspěšně předcházet zdravotním problémům.

Manfred05

ne

Drap

ano

GM

ano