Bronzový

Jsou horší cigarety, nebo alkohol (nemyslím tvrdý)?

Cigarety vs alkohol

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

V nezdravé míře je horší i brambora.

Zlatý

Pravidelná dlouhodobá konzumace malého množství piva či vína neškodí, spíše naopak.
Pravidelné dlouhodobé kouření i malého počtu cigaret škodí.

Stříbrný

Kvůli cigaretám se nikdo nerozvedl, rozvodů kvůli chlastu je nespočet.

Bronzový

Patrně čekáš zdravotní důsledky. Každý druh cigaret je jiný, stejně tak je to s alkoholem - pivo, víno, a pod. Alkohol poškozuje játra a cigarety plíce a játra. Vše záleží na době užívání množství a spoustě dalších faktorů. Určitě neříkám neznámé věci. Ale přemýšlet jak vzájemně porovnat alkohol a cigarety. Podle procenta alkoholu v nápojích si můžeš vypočítat množství čistého alkoholu např v gramech za rok, u cigaret - pokud je uvedeno množství nikotinu v cigaretách, můžeš vypočítat , kolik nikotinu se ti uloží v plicích za určitou dobu. Ale i když tyto údaje budeš mít, jedná se o úplně odlišné chemické látky s rozdílným účinkem, tak správnou odpověď bys dostal jen srovnáváním dobrovolných konzumentů a jejich zdravotních výsledků.

Bronzový

Nelze odpovědět.

Bronzový

na pivu není napsáno, že poškozuje zdraví, na cigaretách ano

Zlatý

Otázka je již tradičně nepřesná a nesmyslná. Nelze srovnávat nesrovnatelné

Bronzový

Alkohol (víno, ráno stopička) je prospěšný od 60 let ;)
U piva jen 200 ml 12° ( Plzeň a Radegast), desítka a méně stuoňová piva pravidelně, zejména ve větším množství škodí ledvinám
Cigarety od 10 ks/den jsou nebezpečné
Obojí jsou přece návykové látky ;)
Těžko odpovědět, za mne - to víno bude asi nejmenším zlem :-D

Pokročilý

Jednu dobu mě to taky zajímalo, tak jsem to dohledával a na prvním místě je obezita ... i mírná .. z té je prý mnohem více nemocí jak z cigaret a alkoholu dohromady.
Jinak alkohol a cigarety byly na stejno, v alkoholu je v hodně případech ohromné množství cukru co by jinak člověk do sebe nikdy za celý týden nedostal jako za jeden večer. A samozdřejmně, když to přeženete s cigaretami tak vám bude špatně. Když to přeženete s alkoholem tak můžete skončit na bengárně nebo si ublížit aniž by jste o tom věděli, není vyjíma překvápek ráno u některých zablitý a zakaděný byt ... :D (ve jednom případě říkal známý, ve druhém jsem nechtěl vstoupit dovnitř abych se prý podíval na tu spoušť)

Takže jediný co je dobrý, nechlastat, nekouřit a udržovat se aspoň v normální kondici.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.