petra15

Jsou gentlemani z jine planety ?

A proc je jich tak malo ?
Rika se (mysticky),ze muzi jsou z Marsu a zeny z Venuse…
Je to pro muze tak tezke rozumnet zenam, respektovat je, byt galantni a delat komplimenty?

Nejlepší odpověď
annas

Gentlemani nepatří na jinou planetu, ale do minulého století. Vidím před sebou Oldřicha Nového vždy elegantně upraveného. Když měl schůzku s ženou, přinesl jí květiny, pomohl do kabátu, otevřel dveře atd. Doprovodil ženu k taxíku, případně až k domu, aby ji chránil před možným nebezpečím.

Dnes se také objeví někteří jedinci, kteří nesou ženě tašku s nákupem, podrží jí kabát, uvolní místo atd. Není to však častým jevem.
Jenže dnešní seznamovací ritály mají do gentlemanství daleko. Třeba jen oslovení mezi chlapcem a dívkou, hrubé výrazy, neznalostí etikety atd. Je přece rovnoprávnost, takže proč dívku či ženu nějak upřednostňovat. Někdy si muži myslí, že by vypadali zženštile.

Jindy nikomu nevadí, že při setkání několikrát zazvoní mobil, Určitě není vhodné, pokud při schůzce někdo odbíhá od stolu kvůli zvonícímu telefonu, nebo telefonuje přímo u stolu. Zřídka muž podrží ženě dveře, pomůže do kabátu, uvolníí místo v dopravním prostředku, často ji ledabyle pozdraví , stejně tak se s ní rozloučí atd. Nevhodné oblečení je často oboustranné.

Myslím si, že i v dnešní době by se měla objevovat slušnost, vzájemná úcta, ochota na obou stranách. Že by to bylo uspěchanou dobou, jak všichni tvrdí? Není příčina někde jinde?

Je-li muž gentleman, ví toho dost, a není-li gentleman, pak všechno, co ví, je mu na škodu." (Oscar Wilde)

Další odpovědi
cochee

Já to obrátím: Spousta ženských letí na grázly.

Tak tam se asi nějakého gentlemanství nedočkají.

;)

zzzzz

Nejsou já doma jednoho mám a je zcela jistě ze Země. 🙂

www

Z Marsu ani Venuše určitě není nikdo.
Galantní muži ještě sice existují (většinou starší generace), ale současně je málo žen, které skutečnou galantnost zaslouží (mladší ročníky) a také těch, co ji vyžadují.
Je to z toho důvodu, že v dnešní době mnoho žen preferuje feminismus a tím pádem je galantnost určitým způsobem potlačována. Záleží proto vždy na obou pohlavích, konkrétních povahách, výchově k morálce, situaci ap.

anonym

Běžný chlap nikdy zcela babě neporozumí.
Respektovat lze jen člověka, který si respekt zaslouží – tedy normální, rozumnou a chytrou babu respektuje ´každý´ (zpovykanou hysterku nikdo).
Co znamená „být galantní“?? – otevírat dveře, poskytovat přednost, ochraňovat, preferovat tu svou…?? – za některé (někde) tyto projevy je možné chlapa i zažalovat.
Dělat komplimenty – je to nemožné, běžný chlap si nevšímá věcí, za něž žena ´chce´ být pochválena (a naopak)…
___
Tvůj dotaz je poněkud tendenční (nevyčítám, jsi baba, je to logické) – zkus si přečíst
http://www.gru­ber.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=133&I­temid=1
http://www.gru­ber.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=134&I­temid=1

  • jsou vynikající – a člověk se nejen poučí, ale i pobaví (až slzy tečou)…

😉

marci1

Nejsou. Mám štěstí, že je kolem sebe mám. Samozřejmě muž by měl gentleman, ale k ženám, které se chovají jako ženy, váží si mužů a chovají se vstřícně, ohleduplně , s despektem. A také to platí obráceně. 🙂

Hamon

Ne, zcela určitě jsem ze Země.

Liliana Steh

Je když jim přijde že jedine co umime je varit a zehlit…

petra15

hamon
…ano jiste…to vim…a jsem rada, ze tu s nami jsi…:)

petra15

annas
ano, konecne to nekdo trefil.....sa­mozrejme–nase kralovna.....(res­pekt)
a to mam na mysli--: nese zene tazku…slusnost, vzajemna ucta a ochota na obou stranach !!!…rozumnet a respektovat…

petra15

marci1
vynikajici odpoved…
ale chybi sluvko „byt"pred gentleman, a s "despektem“(?)–dobry vtip–tedy myslis samozrejme s „s respektem“…jsou ale malickosti…kazdy vidi, ze umis…

gagaga

peti .. ja vam prozradim tajemstvi :
to, co ocekavate od muzu ..ocekavaji i muzi od zen :p
a rekla bych, ze pravem ..

  • iv-

petra15

ale ano, jiste…a ja se taky snazim…
co se mne tyka.....(jen se ho zeptej, jestli je se mnou spokojen ?)

zzzzz

🙂

petra15

rozumim…je u mne taky tak…
ale tu otazku myslim vseobecne…

zzzzz

Komplimenty nedělá žádný chlap, on si opravdu nevšimne, že máš nové šaty nebo účes. To je stejné jako by chtěl komplimenty od tebe. Si představ, že bys ho chválila, že ten olej v autě krásně vyměnil 🙂

Hamon

Nesouhlasím, já si takových věcí snažím všímat.

petra15

:)

petra15

pochvalit je ale treba…:)