Avatar uživatele
petra15

Jsou gentlemani z jine planety ?

A proc je jich tak malo ?
Rika se (mysticky),ze muzi jsou z Marsu a zeny z Venuse…
Je to pro muze tak tezke rozumnet zenam, respektovat je, byt galantni a delat komplimenty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga, marci1 před 3720 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Gentlemani nepatří na jinou planetu, ale do minulého století. Vidím před sebou Oldřicha Nového vždy elegantně upraveného. Když měl schůzku s ženou, přinesl jí květiny, pomohl do kabátu, otevřel dveře atd. Doprovodil ženu k taxíku, případně až k domu, aby ji chránil před možným nebezpečím.

Dnes se také objeví někteří jedinci, kteří nesou ženě tašku s nákupem, podrží jí kabát, uvolní místo atd. Není to však častým jevem.
Jenže dnešní seznamovací ritály mají do gentlemanství daleko. Třeba jen oslovení mezi chlapcem a dívkou, hrubé výrazy, neznalostí etikety atd. Je přece rovnoprávnost, takže proč dívku či ženu nějak upřednostňovat. Někdy si muži myslí, že by vypadali zženštile.

Jindy nikomu nevadí, že při setkání několikrát zazvoní mobil, Určitě není vhodné, pokud při schůzce někdo odbíhá od stolu kvůli zvonícímu telefonu, nebo telefonuje přímo u stolu. Zřídka muž podrží ženě dveře, pomůže do kabátu, uvolníí místo v dopravním prostředku, často ji ledabyle pozdraví , stejně tak se s ní rozloučí atd. Nevhodné oblečení je často oboustranné.

Myslím si, že i v dnešní době by se měla objevovat slušnost, vzájemná úcta, ochota na obou stranách. Že by to bylo uspěchanou dobou, jak všichni tvrdí? Není příčina někde jinde?

Je-li muž gentleman, ví toho dost, a není-li gentleman, pak všechno, co ví, je mu na škodu." (Oscar Wilde)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Já to obrátím: Spousta ženských letí na grázly.

Tak tam se asi nějakého gentlemanství nedočkají.

;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Nejsou já doma jednoho mám a je zcela jistě ze Země. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Z Marsu ani Venuše určitě není nikdo.
Galantní muži ještě sice existují (většinou starší generace), ale současně je málo žen, které skutečnou galantnost zaslouží (mladší ročníky) a také těch, co ji vyžadují.
Je to z toho důvodu, že v dnešní době mnoho žen preferuje feminismus a tím pádem je galantnost určitým způsobem potlačována. Záleží proto vždy na obou pohlavích, konkrétních povahách, výchově k morálce, situaci ap.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Běžný chlap nikdy zcela babě neporozumí.
Respektovat lze jen člověka, který si respekt zaslouží – tedy normální, rozumnou a chytrou babu respektuje ´každý´ (zpovykanou hysterku nikdo).
Co znamená „být galantní“?? – otevírat dveře, poskytovat přednost, ochraňovat, preferovat tu svou…?? – za některé (někde) tyto projevy je možné chlapa i zažalovat.
Dělat komplimenty – je to nemožné, běžný chlap si nevšímá věcí, za něž žena ´chce´ být pochválena (a naopak)…
___
Tvůj dotaz je poněkud tendenční (nevyčítám, jsi baba, je to logické) – zkus si přečíst
http://www.gru­ber.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=133&I­temid=1
http://www.gru­ber.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=134&I­temid=1

  • jsou vynikající – a člověk se nejen poučí, ale i pobaví (až slzy tečou)…

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nejsou. Mám štěstí, že je kolem sebe mám. Samozřejmě muž by měl gentleman, ale k ženám, které se chovají jako ženy, váží si mužů a chovají se vstřícně, ohleduplně , s despektem. A také to platí obráceně. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Ne, zcela určitě jsem ze Země.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Liliana Steh

Je když jim přijde že jedine co umime je varit a zehlit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petra15

hamon
…ano jiste…to vim…a jsem rada, ze tu s nami jsi…:)

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

annas
ano, konecne to nekdo trefil.....sa­mozrejme–nase kralovna.....(res­pekt)
a to mam na mysli--: nese zene tazku…slusnost, vzajemna ucta a ochota na obou stranach !!!…rozumnet a respektovat…

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

marci1
vynikajici odpoved…
ale chybi sluvko „byt"pred gentleman, a s "despektem“(?)–dobry vtip–tedy myslis samozrejme s „s respektem“…jsou ale malickosti…kazdy vidi, ze umis…

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

peti .. ja vam prozradim tajemstvi :
to, co ocekavate od muzu ..ocekavaji i muzi od zen :p
a rekla bych, ze pravem ..

  • iv-

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

ale ano, jiste…a ja se taky snazim…
co se mne tyka.....(jen se ho zeptej, jestli je se mnou spokojen ?)

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

🙂

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

rozumim…je u mne taky tak…
ale tu otazku myslim vseobecne…

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Komplimenty nedělá žádný chlap, on si opravdu nevšimne, že máš nové šaty nebo účes. To je stejné jako by chtěl komplimenty od tebe. Si představ, že bys ho chválila, že ten olej v autě krásně vyměnil 🙂

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Nesouhlasím, já si takových věcí snažím všímat.

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

:)

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
petra15

pochvalit je ale treba…:)

před 3720 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek