Jsme držiteli průkazu ZTP-P, tudíž jsme osvobozeni od povinosti mít dálniční známku.A co když jedeme s obytným přívěsem?

Odpovědi
Deli

Vzhledem k tomu, že se dálniční známka lepí na motorové vozidlo a obytný přívěs je přípojné vozidlo, mělo by osvobození platit i když pojedete s přívěsem.
V ČR se platí za os.automobil i za os.auto s přívěsem stejně – jen na autě musí být nalepená známka.
Například v Rakousku ale zaplatíte za průjezd dálničními tunely víc, když táhnete přívěs. I v Itálii je rozdíl, platíte-li mýtné za auto nebo auto s vlekem.

lukas.zmizik

za pripojna vozidla se dalnicni poplatek neplati, pokud cela souprava nepodleha mytu… pak se plati za kazdou napravu navic…

cukrar

Přívěsy neplatí dálniční známky. OK?