Lgee

Jsem normální pokud mi i obyčejná věc přijde jako luxus?

Třeba můj mobil za 5000,– je celkem levný a průměrný (výkonem) ale stejně mi prostě takový mobil přijde celkem luxusní. Protože už je vzhled těch dnešních mobilů celkem luxusní a výkon taky.

PS: já také toužím „po vzdušných zámcích“ ale zároveň mi přijde to co už nám jako „luxus“

Odpovědi
Rokio

Rozhodně to není nic chorobného. Podle mě by to z určitého úhlu pohledu šlo považovat za skromnost.

Já třeba toho moc nevlastním. Mám solární hodinky Casio za 1.300 Kč a tlačítkový mobil, který je přes 8 let starý a v té době stál 3.500 Kč a jedná se velkou část mého movitého majetku. Minimálně ty hodinky považuji za luxus a pokud jde o ten mobil, tak ten je dle mého názoru cennost.

Jediná věc, která je ještě dražší než můj mobil, je matrace ze studené líné pěny, která stála 5.000 Kč, a tu já osobně považuji za ten nejcenější majetek, který mám.

Kelt

Tak si přece jen normální, obyčejný člověk a ne nějaký extrém. Lidé touží po vzdušných zámcích a neváží si toho, co mají. Sousedova tráva je zelenější než ta naše. Takže s tebou souhlasím. Ale kdybys dělal na toto průzkum, tak by to asi dopadlo jinak.

zjentek

Mobil za 5.000,– JE luxus! Pro obyčejné lidi jsou tady i obyčejné mobily, na dnešní dobu postačující, př: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=nokia+do­tykov%C3%BD&rl­z=1C1AOHY_csCZ838CZ­838&oq=nokia+do­tykov%C3%BD&aq­s=chrome..69i57j0l5­.18852j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

anonym

zjentek má pravdu v tom že, navzdory tomu co s cenami provádí apple obecně se děje to že low end telefony v podstatě mizí z trhu a od ceny 3500 Kč už pomalu začíná střední třdída velmi dobře vybavených telefonů kterým k dokonalosti často chybí jen velmi málo (nějaké to nfc nebo vyšší rozlišení displeje, případně amoled display) takže hiendové android telefony se dnes dají běžně sehnat pod 9000Kč což je rozhodně posun směrem dolů od situace před třeba 3 roky, kdy hiend telefony se prodávaly u všech výrobců za 14tis minimálně