hanavall4

Jízda pražskou integrovanou dopravou – platba?

ahoj, mám dotaz. Mám v planu jet PID přesněji z florenc do Plaňanská. A chci se zeptat na platbu. Je možné platit hotově u ridiče nebo jde pouze přes automat, aplikace apod.
Děkuji předem za odpověd

Odpovědi
ten který je

Od dnešního dne lze nastupovat i předními dveřmi,tudíž je možno zakoupit jízdenku i u řidiče.Je nutné mít částku v drobných.Po­hodlnější je zakoupení jízdenky v automatu.

Dochy

Kup si jízdenku předem. Pokud se nemýlím, jízdenku lze zakoupit jen u příměstských linek (3×x,4×x) nikoli místních. Podle dpp.cz by sis měl koupit lístek 30kč – platí 30 min od označení ve voze. Pokud plánuješ nějaké přestupy, můžeš koupit 40kč a bude platit 90 minut. Pokud jsi fanda „mobilních“ hraček, můžeš zkusit aplikaci PID lítačka, která Tí najde spoj a doporučí a příp. Tě navede ke koupi vhodného lístku.

uvedené ceny jsou pro běžného cestujícího (dospělý, stále mladý, bez omezení zasluhujících úlevy) 😉

Arne1

je dobré napsat o jakou věkovou kategorii se jedná

Pepa25

Jízdné v PID v rámci Prahy je možné uhradit / jízdenku koupit:

  • formou SMS
  • v prodejních automatech
  • u řidiče autobusu
  • v automatech v tramvajích
  • v mobilní aplikaci

Zdroj: https://www.dpp­.cz/jizdne/ce­nik-jizdneho

Dochy

Pepa: na daném odkaze jsem seznam možností koupě nenašel. K seznamu je třeba upřesnit:
Řidič busu – jen příměstské linky
Automat v tramvaji – jen některé tramvaje (nejsem si jist, ale mám za to, že stále ty automaty nejsou ve všech tramvajích)
SMS – jen omezený výběr jízdenek (jen 42,31,120,330 kč pro dospělého na 90min, 30min, 24h, 72h)