Avatar uživatele
Registrovaný

Ještě mám dotaz k tomu bytu s uživatelským právem

Před rozvodem mě bývalá žena vyměnila zámek od bytu,a tím mě znemožnila tam bydlet,a odhlásila mě bez mého vědomí s komunálu,s elektriky,atd...jak už jsem podotknul byt jsme nabyly společně v manželství a žádost na byt jsme dávali spolu,byt je obecní a jsme bezdětní,i tohle mohu uvést u soudu,že mě znemožnila se dostat do bytu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Tuto odpověď jsem již doplnil na váš prvotní dotaz, nicméně stručná rekapitulace: Dle dikce příslušného § Občanského zákoníku - do zajištění bytové náhrady máte nárok na užívací právo, jehož se lze i soudně domoci, viz příslušný judikát Nejvyššího soudu. Rozhodně je rychlejší trvat na zpřístupnění bytu pomocí policie ČR, neboť se jedná o trestný čin neoprávněného zásahu do práva k bytu (viz TZ, §249a, odst. 2).
Nenechte se vmanipulovat do situace, kdy by exmanželka mohla poukazovat, že máte kde jinde bydlet.Vždy uvádějte, že jste nouzově přespal u známých apod.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.