rozlitavoda

jedná se o parkoviště nebo křižovatky?

dobrý den, pokud pojedeme nahoru
https://mapy.cz/za­kladni?pano=1&pid=932­36194&newest=1&y­aw=5.025&fov=1­.571&pitch=-0.072&x=13.3587415&y=4­9.7776658&z=18

jak je možný, že mi instruktor řekl, že na konci té silnice, jak je v pravo autobusové stanoviště se značkou zákaz vjezdu mimo mhd
řekl, že jsem pořád na hlavní, když tam není žádna značka hlavní pozemní komunikace?

začínáme na hlavní

  1. výjezd v levo – slepá ulice, počítá se to jako křižovatka když je ta značka parkoviště tak v zadu?
  2. výjezd v pravo – tam je jasně značka parkoviště takže mám přednost a hlavní pozemní komunikace se neruší
  3. výjezd, tam už sou 2 výjezdy, v levo je výjezd kde je značka parkoviště uplně nejdál, a v pravo je značka taky, tady vůbec nechápu jestli se ty oboje odbočky počítají jako parkoviště a jestli mám teda dávat přednost z prava

nevím jestli sem to pochopil správně, a u každé odbočky mám zpomalit abych viděl na značku parkoviště, abych se ujistil že hlavní silnice pokračuje, protože parkoviště se nepočítá jako křižovatka, nebo sem povinnej se dívat na značky přednosti u výjezdů, nebo mě někdo opraví jestli píšu z cesty. Mimochodem v protisměru je u každého výjezdu značka hlavní silnice takže taky docela zajímavé.

Pak bych se chtěl zeptat jestli je toto výjezd mimo pozemní komunikací takže nemusím dávat přednost z prava
https://mapy.cz/za­kladni?pano=1&pid=778­81893&newest=0&y­aw=4.464&fov=1­.000&pitch=0.148&x=13­.4735979&y=49­.9831800&z=18

a jestli přerušovaná vodící čára u odbočky garantuje, že sem na hlavní pozemní komunikaci?

Odpovědi
Alesh

ad 1) Některé hlavní silnice nejsou značeny značkou hlavní silnice, přestože na vedlejších silnicích značka „dej přednost v jízdě“ je. Sice to nebývá často, ale občas na to někde narazíš. A to je i tento případ. Prostě to neřeš, vidíš, že on tam tu značku má, tedy logicky ty jsi na hlavní.
ad 2) Jo, to je evidentní výjezd „ze dvora“, to není žádná silnice, ale jen taková „přípojka“. Určitě zde přednost zprava nedáváš. To bys pak musel dávat pozor všude, kde jsou takové různé podobné polňačky či výjezdy z lesa.

magorvkleci

Ten výčet výjezdů je na mne složitý, tak radši obecně:

  1. značka parkoviště nerozhoduje, je to křižovatka, ostatně je v protisměru značka P2, v našem směru nemusí být, stejně máme přednost zprava
  2. zprava je značka P4, v našem směru chybí P2, musím se kouknout a zezadu vidím tu P4, proto má takový jedinečný tvar, podobně osmiúhelník P6.

Napojení vedlejší komunikace opravdu vyznačuje příčná V2b, ale v provedení 1.5 m čára, 1.5 m mezera a tlustší (0.25 m).

rozlitavoda

magorvkleci
předpokládám že se bavíš hned o prvním výjezdu, to jsem po nějaké době pochopil

2. můžeš upřesnit o jakým výjezdu píšeš, nechápu to
musím se kouknout a zezadu vidím tu P4