majklhanz

Je zvýšení rychlosti z 90 na 110 kilometrů dobře nebo ne?

Myslíte že je to dobře? Jedná se o zvýšení rychlosti na některých komunikacích.

Pokud nevíte o čem je přesně řeč http://autotrip­.cz/zvyseni-rychlosti-z-90-na-110-kmh/

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Quimby

Ano

Chybí jiná možnost…
Myslí si, že se nic v praxi nezmění. Když si jedu na silnici 90, tak me stejně všichni předjíždí, netrápí mě to, nechvátám.
Ti, co jezdí nebezpečně, budou tahle jezdit pořád a ti bezpečnější to o těch 20km rychlejc taky zvládnou.

Alesh

Ano

Tak proč ne? Kde to okolnosti dovolí (a nejen tam, že?), stejně mnozí jezdí rychleji než 90, tak proč to neposvětit. Myslím, že obecně se leckde dávají zbytečně nízké povolené rychlosti. Např. je frézovaná silnici, je tak 30, já to přejedu 50 a je to úplně v pohodě. To samé mnohé přejezdy atd. A důsledek? Že to pak nikdo nedodržuje.

huxa

Ano

Pepa25

Ano

V podstatě jde jen o čtyřpruhy, které jen z formálních důvodů nebyly značeny jako rychlostní komunikace, přitom mají jejich parametry. Navíc se změní současná divná situace, kdy nebyo jasné, proč rozlišujeme rychlostní komunikace a dálnice, když pro obojí platí stejná pravidla …

dědapetr

Ano

Jen aby se ta rychlost dodržovala.Když dokáží jezdit na 50 až 130.

cukrar

Ano

Je to dobře, ale ne ten právní způsob, jak zvýšit rychlost. To se mi nelíbí..

Agneta

A co takhle zrušit to omezení rychlosti na dálnici? Myslím, že se smí jen 110km/h:D
►na dálnici, která je koncipována na min. 260km/h◄
►pro tempo 110 se dálnice nemusely vůbec stavět◄

Pepa25

Nevím o tom, že by u nás byla nějaká komunikace koncipována na min. 260 km/hod …

Quimby

U nás je 130. Dálnice není jen o té rychlosti, ale také plynulosti – neprojíždí se ostrými zatáčkami, jsou oddělené pruhy, žádné křižovatky, žádné vesnice/města.

Agneta

no jistě…na 5 % všech dálnic že:DDD

Quimby

Cože? Já o žádné křižovatce nebo vesnici na dálnici nevím teda,