Zibner

Je znaková řeč univerzální?

Bude rozumět Američan znakové řeči Čecha, tudíž jsou stejná gesta pro „Ahoj, jak se máš?“ a „Hi, How are you?“?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Taky mne to zajímalo, ale maminka hluchoněmého chlapce, která znakovou řeč ovládá mi sdělila, že bohužel není a neslyšící děti se musí učit cizí jazyky stejně jako slyšící.

Další odpovědi
Conchus

Ne, znaková řeč není univerzální, je specifická pro každý „mluvený“ jazyk