Kelt

Je zde někdo, kdo ví, kde je Držková?

Zaujal mne článek, https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/na-vsetinsku-shorela-chata-muz-topil-psovi-v-boude-40384868#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=6WUGwiYHkxV-202201231619&­dop_id=40384868&sou­rce=hp&seq_no=3&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
I když žiji na Valašsku více než 60 let, o této obci slyším poprvé. A hledat na mapě se mi nechce. Takže místní nebo i vzdálení, kdo má lepší přehled? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Tak Plzeňák ti to našel https://www.drzko­va.cz/obec/za­kladni-informace/

Další odpovědi
Malvína

Kousek od Zlína, SV směrem.
Existují i Držovice, Držkovice, Držkov 🙂

Disraeli

Keď jedeš ze Vsetína do Zlína přes Kašavu (namísto přes Liptál a Vizovice). ;) Jestli ta města znáš, jinak ti to asi nevysvětlím… ale jsou docela známá. :D Kateřinice kousek odtamtud byly vesnicí roku, Kašava byla vesnicí roku… Držková = Taková kopcovitá, hornatá ďoura (ale celkem pěkná) s pár málo obyvateli. Přes Hošťalkovou (to byl zase song od místní rodačky v superstar nebo tam někde: „Nad našú Hošťálkovú“), kde vyjedeš takový fakt obří leesnatý kopec a pak z toho kopce dolů.. přes zimu docela sado maso jezdit na takové silnici.
Jinak se tama jezdí třeba do Lešné – ZOO (protože je to z té strnay směrem ke Zlínu).
Ale pokud nejsi z Valašska a okolí, tak můžeš použít mapy, že… ;)

Disraeli

Ratiboř zase byl soutěži vesnice roku na třetím místě, Hošťalková měla kdysi 2. místo (plus ta superstar) a Kateřinice jsou zase poměrně známé i pukama (celosvětově vyvážené, Gufex, mj. mistrovství světa), jka už jsem psal tak vesnicí roku stejně jako Držková a Vsetín, Zlín, Bystřice pod.H. i samotný Hostýn jsou všechny známé… a Držková je „známá“ tím, že je má, všechny ty významné dědiny, v okolí. ;)

Disraeli

kousek dál samozřejmě Valmez z druhé strany a nádrž Bystřička a další věci… všechno poměrné známé i jinde v Česku, dokonce i Češi/Čecháci to znají :D