Valdis

Je vyšší konzumace chilli nebezpečné?

Včera jsem snědl nejpálivější chilli na světě (trinidad scorpion moruga.) Bylo to šílený a pak mě celkem bolelo břicho. Je nějaké zravotní riziko , kdybych si jich dal více? Něco ve smyslu „předávkování“ Kapsaicinem(látka, která způsobuje pálení?)

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud jsi zdravý, konzumace chilli by ti neměla ublížit – maximálně můžeš mít zažívací potíže (žaludeční – podráždění, střevní – ´vyhubení´ mikroflory).
Chilli je zdravé.
😉

Další odpovědi
anonym

Já se zabývám pěstováním i konzumací chilli papriček a „pálivost“ rozhodně není
na škodu. Spíše jsou známy posilující účinky papriček. Ovšem máš jistotu, že to, co jsi pozřel byla skutečně Trininad scorpion moruga? Ta se totiž u nás moc nevyskytuje mezi laickou veřejností. Mnoho „nečistokrevných“ nebo křížených druhů ale ano.
http://www.seminka-chilli.cz/chilli-papricky-palivost/nejpa­livejsi-chilli-papricky/

zjentek

prospěšnost procentuelně přebíjí nebezpečnost ..záleží, jak seš nastavenej :o

ptáč

Pravidelné předávkování chilli papriček může spustit autoimunní reakci a alergie. To se pak pozná na kůži.

XenieRo

Hele, nemyslím si… kor pokud je to tělo zvyklé… ze začátku bych ale byla určitě opatrná.