Avatar uživatele
Valdis

Je vyšší konzumace chilli nebezpečné?

Včera jsem snědl nejpálivější chilli na světě (trinidad scorpion moruga.) Bylo to šílený a pak mě celkem bolelo břicho. Je nějaké zravotní riziko , kdybych si jich dal více? Něco ve smyslu „předávkování“ Kapsaicinem(látka, která způsobuje pálení?)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Houslovyklic před 3648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud jsi zdravý, konzumace chilli by ti neměla ublížit – maximálně můžeš mít zažívací potíže (žaludeční – podráždění, střevní – ´vyhubení´ mikroflory).
Chilli je zdravé.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já se zabývám pěstováním i konzumací chilli papriček a „pálivost“ rozhodně není
na škodu. Spíše jsou známy posilující účinky papriček. Ovšem máš jistotu, že to, co jsi pozřel byla skutečně Trininad scorpion moruga? Ta se totiž u nás moc nevyskytuje mezi laickou veřejností. Mnoho „nečistokrevných“ nebo křížených druhů ale ano.
http://www.seminka-chilli.cz/chilli-papricky-palivost/nejpa­livejsi-chilli-papricky/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

prospěšnost procentuelně přebíjí nebezpečnost ..záleží, jak seš nastavenej :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Pravidelné předávkování chilli papriček může spustit autoimunní reakci a alergie. To se pak pozná na kůži.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
XenieRo

Hele, nemyslím si… kor pokud je to tělo zvyklé… ze začátku bych ale byla určitě opatrná.

před 1179 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek