Rokio

Je výcvik psů synonymem pro vzdělávání a duševní rozvoj těchto psovitých šelem?

Odpovědi
EKSOT123

Sice legračně položená otázka, ale v podstatě užitečná. Ano, výcvikem se rozvíjí některé duševní schopnosti. Ale: Obecně lidem přitom jde spíš o svou vlastní zábavu a prospěch, ne v první řadě o duševní rozvoj psa. Takový výcvik by vypadal jinak. Také není výcvik jako výcvik. Jaký je duševní rozvoj při výcviku psa na zadržování zločinců, asi ne tak prospěšný jako u výcviku slepeckého psa. Přesto jsou oba zaměřeny pro prospěch člověka, ne psa.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=L5leqsaT­hUM