Avatar uživatele
petra15

Je vhodne hnojit kvetiny popelem ze dreva ?

Nemyslim koupenou ruzi ve vaze s vodou, ale rostliny v kvetinacich.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 3758 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

V dnešní době je nejvhodnější hnojit kupovanými a pro každou rostlinu v určité fázi vývoje kupovanými hnojivy s přesným dávkováním potřebných živin. Samotný popel toto nesplňuje.
Doplňuji:
Slovem ..vývoje.. rozuměj růstu. Jiné živiny (jejich poměr) jsou potřeba při klíčení, růstu, kvetení, přezimování ap.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Na zahradě sypu dřevěný popel pod rybízy za čas jej dešťová voda rozplaví a rybízy neprotestují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rigormortis

Musíte být velmi obezřetná…popel je hodně agresivní hnojivo, nejlépe hnojit rozředěnou lžičkou popela do zálivky.
Můžete podráždit kořeny a ty se potom na několik dní uzavřou a květina začne jakoby schnout, ovšem je potřeba jen počkat a nechat rostlinu na suchu, ona si to po pár dnech rozmyslí a už bude zase žravá…pokud budete dál zalévat, pouze kvítku uhnijou kořeny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

I v dnešní době platí to co platilo dříve.
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/dreveny-popel-jako-hnojivo-vapnik-draslik-fosfor/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dagmon

Popel rozhazuji po zahradě, nebo do kompostu. Ale nemám ho moc, jenom když pálím nějaké větve. Ale mám jinou kušenost. Vařím si překapávanou kávu a logr sypu do kyblíku k tomu určenému. Jelikož jsem byla v zimě líná s kyblíkem chodit až na kompost, tak jsem to sypala na nejbližší záhon hned vedle vchodu, kde není moc dobrá půda a ničemu se tam nedařilo. Zapoměla jsem na to a na jaře jsem to zryla a zasadila tam obyčejné durmany a jeden modrý, který už jsem neměla kam dát. Takový camfrňousek ubohý to byl. A najednou se děly divy. Ty kytky vyrostly do takové velikosti, že jsem je musela obcházet. Každý se divil. Tak letos běhám s kyblíkem a logrem od kafe a rozhazuji ho po záhonech. Uvidím, co se bude dít v létě a jak kytičky budou reagovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek