petra15

Je vhodne hnojit kvetiny popelem ze dreva ?

Nemyslim koupenou ruzi ve vaze s vodou, ale rostliny v kvetinacich.

Nejlepší odpověď
www

V dnešní době je nejvhodnější hnojit kupovanými a pro každou rostlinu v určité fázi vývoje kupovanými hnojivy s přesným dávkováním potřebných živin. Samotný popel toto nesplňuje.
Doplňuji:
Slovem ..vývoje.. rozuměj růstu. Jiné živiny (jejich poměr) jsou potřeba při klíčení, růstu, kvetení, přezimování ap.

Další odpovědi
elektrikář

Na zahradě sypu dřevěný popel pod rybízy za čas jej dešťová voda rozplaví a rybízy neprotestují.

rigormortis

Musíte být velmi obezřetná…popel je hodně agresivní hnojivo, nejlépe hnojit rozředěnou lžičkou popela do zálivky.
Můžete podráždit kořeny a ty se potom na několik dní uzavřou a květina začne jakoby schnout, ovšem je potřeba jen počkat a nechat rostlinu na suchu, ona si to po pár dnech rozmyslí a už bude zase žravá…pokud budete dál zalévat, pouze kvítku uhnijou kořeny.

mosoj

I v dnešní době platí to co platilo dříve.
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/dreveny-popel-jako-hnojivo-vapnik-draslik-fosfor/

Dagmon

Popel rozhazuji po zahradě, nebo do kompostu. Ale nemám ho moc, jenom když pálím nějaké větve. Ale mám jinou kušenost. Vařím si překapávanou kávu a logr sypu do kyblíku k tomu určenému. Jelikož jsem byla v zimě líná s kyblíkem chodit až na kompost, tak jsem to sypala na nejbližší záhon hned vedle vchodu, kde není moc dobrá půda a ničemu se tam nedařilo. Zapoměla jsem na to a na jaře jsem to zryla a zasadila tam obyčejné durmany a jeden modrý, který už jsem neměla kam dát. Takový camfrňousek ubohý to byl. A najednou se děly divy. Ty kytky vyrostly do takové velikosti, že jsem je musela obcházet. Každý se divil. Tak letos běhám s kyblíkem a logrem od kafe a rozhazuji ho po záhonech. Uvidím, co se bude dít v létě a jak kytičky budou reagovat.