Bronzový

Je vhodne hnojit kvetiny popelem ze dreva ?

Nemyslim koupenou ruzi ve vaze s vodou, ale rostliny v kvetinacich.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

V dnešní době je nejvhodnější hnojit kupovanými a pro každou rostlinu v určité fázi vývoje kupovanými hnojivy s přesným dávkováním potřebných živin. Samotný popel toto nesplňuje.
Doplňuji:
Slovem ..vývoje.. rozuměj růstu. Jiné živiny (jejich poměr) jsou potřeba při klíčení, růstu, kvetení, přezimování ap.

Další odpovědi:

Stříbrný

Na zahradě sypu dřevěný popel pod rybízy za čas jej dešťová voda rozplaví a rybízy neprotestují.

Bronzový

Musíte být velmi obezřetná...popel je hodně agresivní hnojivo, nejlépe hnojit rozředěnou lžičkou popela do zálivky.
Můžete podráždit kořeny a ty se potom na několik dní uzavřou a květina začne jakoby schnout, ovšem je potřeba jen počkat a nechat rostlinu na suchu, ona si to po pár dnech rozmyslí a už bude zase žravá...pokud budete dál zalévat, pouze kvítku uhnijou kořeny.

Zlatý

I v dnešní době platí to co platilo dříve.
http://www.ireceptar.cz/…

Popel rozhazuji po zahradě, nebo do kompostu. Ale nemám ho moc, jenom když pálím nějaké větve. Ale mám jinou kušenost. Vařím si překapávanou kávu a logr sypu do kyblíku k tomu určenému. Jelikož jsem byla v zimě líná s kyblíkem chodit až na kompost, tak jsem to sypala na nejbližší záhon hned vedle vchodu, kde není moc dobrá půda a ničemu se tam nedařilo. Zapoměla jsem na to a na jaře jsem to zryla a zasadila tam obyčejné durmany a jeden modrý, který už jsem neměla kam dát. Takový camfrňousek ubohý to byl. A najednou se děly divy. Ty kytky vyrostly do takové velikosti, že jsem je musela obcházet. Každý se divil. Tak letos běhám s kyblíkem a logrem od kafe a rozhazuji ho po záhonech. Uvidím, co se bude dít v létě a jak kytičky budou reagovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.