bauerlukin

Je v odhlučněné místnosti slyšet ozvěna?

Chci se zeptat jestli v plně odhlučněné místnosti(jakože strop, zdi, podlaha), je slyšet ozvěna větší než v neodhlučněné místnosti? Díky předem

Nejlepší odpověď
marci1

V dokonale odhlučněné místnosti ozvěna chybí. 🙂
Microsoft vytvořil nejtišší místnost na světě.
„Jsme zvyklí, že každý zvuk z okolního světa vytváří malou ozvěnu. V takových místnostech ovšem echo chybí. Je to podobné, jako když vejdete do úplně temné místnosti: Nejprve nevidíte nic, ale po čase si vaše oči zvyknou.“
V dokonale odhlučněné laboratoři totiž slyšíte tlukot vlastního srdce, proudění krve v žilách i praskání kloubů. A prý se tam dá snadno zbláznit."
https://www.sto­plusjednicka.cz/si­lenstvi-na-vlastni-usi-na-navsteve-v-nejtissi-mistnosti-sveta

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.