Dismas

Je v Německu dovoleno dát dítěti jméno Adolf?

Nejlepší odpověď
anonym

Proč by to nemělo být povolené? 🙂 Je snad zakázáno v Rusku jméno Josef? Pepík Stalin zabil tolik Rusů za svůj život, kolik Hitler zabil Židů a ostatních během války. Samozřejmě, že to jméno je dnes v Německu vzácné, kvůli té negativní asociaci, ale před 2. sv. válkou to bylo běžné jméno. Jinak jména se nezakazují. Alespoň ne v Evropě.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě. Jméno Adolf je v německém kalendáři 13. února. 🙂
http://www.jme­naprijmeni.cz/ne­mecky-kalendar-jmen/776-nemecky-kalendar-jmen-unor

Kulpix

Myslím si, že ne. Aniv čr by se toto jméno dàvat nemělo.