zjentek

Je v Česku povinnost prokazovat ve fast foodech či jeho řetězcích bezinfekčnost?

Když v nich posedíme.

A co když v nich jen čekáme na jidlo/objednávku, které si odneseme s sebou? Například v McDonalds se taková doba čekání na food to go může v určitých denních časech taky pěkně natáhnout.

Nejlepší odpověď
nyjono

Pokud vím, tak pouze při konzumaci tam.
Při čekání na vyřízení objednávky ne, ale měl by být nasazen respirátor.

Další odpovědi
quentos

Kdyby taková povinnost byla, museli bychom být bohové. Termín „bezinfekčnost“ je nesmysl. Můžeš tak maximálně prokázat oočkovanost nebo negativní výsledek testu na covid, to ovšem neznamená, že nejsi infeknční (test na covid není stoprocentní, a i kdyby byl, musel bys ještě dokázat, že netrpíš všemi ostatními infekčními nemocemi, co jich na světě je – TO by teprve znamenalo bezinfekčnost). Sice můžeš jakž takž prokázat, že nemáš covid, ale co když máš mor nebo choleru?

JežíšKristus

quentos: Jenže se prokazuje pouze bezinfekčnost vůči covidu, a k prokázání bezinfekčnosti je stanoveno, že postačí test. Bezdůvodně zaměňujete prokázání bezinfekčnosti za skutečnou bezinfekčnost.

da ny

Kolem nás je stanovena, užívána spousta nesmyslů. Nesprávně užívaných slov, s odlišným významem. Některé vymýšlejí „správní odborníci“. :D

zjentek

… A viděl někdo zdejší „tlačenku“ při čekání na „to go“ před pulty takovýho McDonalds? Bo vyšší šance „na kovida“ snad není už nikde.