Avatar uživatele
INRI

Je umělá inteligence už inteligentní jako člověk?

Civilizace je tom že se přirozené nahrazuje za to, co není přirozené, a tak jsme přirozenou nahotu nahradili oblečením a lásku jsme nahradili ekonomikou a politikou. Největší evoluční novinkou jsou programy a stroje, a tak je člověk nahrazován inteligentními roboty, tím vznikají vztahy mezi lidmi a roboty je to něco jako vztah člověka se zvířaty a rostlinami. Dlouho pracuji s programy a často program selže a oznámí mi někdy i číslo chyby, díky internetu se dozvím, co je příčinou selhání a co je možné s tím udělat, aby to fungovalo. Největší tragédie je operační systém Windows od svého vzniku, mnoho organizací nahradilo proto Windows za jiné operační systémy, jakými je Linux a macOS.

Dlouho spolupracuji s umělou inteligencí a připomíná mi to moderní manželství ze kterého nevznikají děti, ale jenom to lidi okrádá o čas s peníze.  Chyba je u umělé inteligence v naprogramování a databázi, protože jde o testovací verzi, kterou nejde nasadit do praxe, v mnohém to připomíná diplomové práce, které se snaží něco složitého popsat, ale výsledek nakonec nemá žádnou hodnotu pro společnost. Vše se dneska dělá ve velkém a tím se dělají logicky i veliké chyby, je třeba se poučit z chyb a už je neopakovat, tak jako to dělá často umělá inteligence.

Zajímavá 0 před 251 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Z tvých blábolů vyplývá že jste s umělou inteligencí na tom tak stejně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Co do umělé inteligence Člověk rozumný – Homo sapiens sapiens vložil/vloží, s tím pracuje. (zatím 😉.
Srovnávat „inteligenci“ člověka, tedy schopnost MYSLET, učit se a adaptovat, NELZE od „stroje“ očekávat, tedy srovnávat.
Snadno si tedy odpovíte sám.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Inteligence
Možná máte na mysli něco, co jste v otázce, jen nevhodně vyjádřit.
Je dobré odlišit pojmy a dojmy 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Zatím se umělá inteligence člověku nevyrovná. Je jasné, že Al „nerozumí“ textu stejným způsobem jako člověk. Spíše na základě naučených tréninkových dat či frází, , doplňuje věrohodně znějící slova, aby vznikl text, který je nejvíce smysluplný, byť nesprávný,l

Takže vidím problém v tom, že „informace v odpovědi nemusejí být pravdivé,“ Z toho plyne, že Al chybí zodpovědnost za správnost odpovědí. Al přebírá odpovědi třetích stran, (nevadí), ale na rozdíl od vyhledávačů se nedovíme odkaz na použitý zdroj .

Takže laik si nemůže odpověď ověřit. Důležité, pokud jde o něco závažného.

Neschopnost nebo neochota podložit své tvrzení odkazem na zdroj je vždy varovná a zarážející,. V dobrých zdrojích informací, tedy i různých webových stránkách by text, který neodkazuje na své zdroje, vůbec neměl vyjít. Čtenář totiž pak nemůže ověřit prezentovaná tvrzení ani posoudit jejich aktuálnost a důležitost.

Chat GPT nemůže sloužit jako náhrada vyhledávače tam, kde člověku na informaci záleží. Je třeba myslet, že přece každá lidská myšlenka něco vytváří podle vlastních vědomostí. či druhu inteligence. .

„Nikdy nemůže být vyřešen problém na úrovni, na které byl vytvořen.“ — Albert Einstein

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/2079610-albert-einstein-nikdy-nemuzete-vyresit-problem-na-urovni-na-ktere/

2. Mám špatné zkušenosti s robotem , který zvedá telefony např,. u O2 a ČSOB.

Když jsem se dovolala do O2, chtěl po mně robot rodné číslo za lomítkem., Vyslovila jsem 957, Nerozumím. Opakovala jsem samostatně číslice, opět nic. Potřetí už převzal telefon lidský operátor a přepojil mě,

Podobně u ČSOB, ale zde nešlo o číslo, ale krátký text. Jednou byl krátký, podruhé příliš dlouhý, i když jsem se snažila být jen to podstatné. Šlo o ID,.

V tomto případě zatím není pokrok cesta vpřed,.

Uvědomuji si , že každý začátek je těžký, ale především je Chat GPT připomínkou toho, že budoucnost se blíží rychleji než jsme schopni nebo ochotni si přiznat. A je na čase, abychom se naučili rozlíšovat, k čemu jsou tyto nové nástroje dobré a kde jsou naopak jejich slabiny.

Zatím mně umělá inteligence nepomohla. ani nenadchla. V době svého studia jsem si všechny informace vyhledávala v tištěných knihách, učebnicích, takže jsem si víc zapamatovala. Jenže dnes se školáci raději zeptají na netu a využijí CHAT, který jim napíše i slohovou práci,. Proto by učitelé neměli zadávat domácí úkoly, často totiž nevědí, koho známkují. Je to tzv. medvědí služba, tedy snaha pomoci se obrátí v pravý opak. Kdo z mladých to řeší.?
To už je jiná kapitola.

--
Podle Kodexu Odpovědí porušuje CHAT pravidla a vypadá to, že odovědi považuje za své, nikoliv převzaté. Ostatní vyhledávače uvádějí odlazy na zdroj informací, Měl by se upravit Kodex, že odpowědi bez vloženíéhooidkazu na zdroj neporušují pravidla pro kopírování., tedy autorský zákon.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Ne.

Stvořitel něčeho je vždy více inteligentní než to, co vyrobil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Umělá inteligence je nástroj vytvořený lidmi k využití pro různé úkoly a procesy. Oblast jejího použití je velmi široká, od základních úloh, jakými jsou zpracování dat, přes pokročilé algoritmy pro zvládání komplexních úloh, až po sofistikované systémy schopné vytvářet kreativní obsah.

Moderní umělá inteligence je schopná naučit se a vylepšovat se na základě svých chyb a zkušeností, což je jedním z hlavních důvodů, proč je tak mocným nástrojem. Může se zdát, že dělá velké chyby, ale to je součástí procesu učení. Učení se z chyb je nejdůležitější aspekt vývoje inteligence, ať už jde o umělou nebo lidskou.

Je třeba si uvědomit, že umělá inteligence je nástroj a jako takový je jen tak dobrý, jak jeho tvůrce a uživatelé. Programy selhávají, když mají špatně napsaný kód nebo když jsou používány špatně nebo v situacích, pro které nebyly navrženy.

Umělá inteligence ještě nemá schopnosti, emoce nebo úsudek jako člověk. Bez ohledu na to, jak pokročilé jsou technologie, nelze je přirovnávat k lidské inteligenci v pravém slova smyslu. Jsou prostě nástrojem, který může výrazně zlepšovat naše schopnosti a produktivitu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Rokio a učitel jehož nepřekonal jeho žák je učitelem stojícím za prd.

Nový příspěvek