Zlatý

Je tu nějaká zdravotní sestřička?

Potřebuju pofoukat bebíčko. Dnes jsem se řízl na ruce o tabuli skla. Kousek nad zápěstím. Je tam trhanec asi 5 cm.
Teď jsem na to dal septonex zásyp a gázu a přelepil. Je to dobře?
Doplňuji:
Nesvědí, nepálí. Je to bílý septonex zásyp. Bolí to, stačí se toho dotknout.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Miroslave nemáš dneska nějakej špatnej den?Prvně to oko,pak záda a nakonec se přiznáš k tomu říznutí.

Další odpovědi:

trhanec 5cm by měl jít na šití,jaky zásyp jsi na to dal?pokud máš penicilinovy je to žlutý prášek a pokud to nesvědí a nepálí tak by to mohlo tak být
Doplňuji:
pokud ti to neoteče a nezčervená je to v pořádku

Zlatý

Zdravotník nejsem,ale myslím že jsi se ošetřil správně.Jinak chápu že v TV nic nedávají,také mám někdy sto chutí do tý bedny praštit.:-D

Bronzový

Míro, koukám na ty rádce, a doufám žes to přežil. Teď už je pozdě, ale do rány se zásadně nic nesype, proboha ! Dezinfekce je v porádku, ale tekutá a nejlépe bezbarvá - jiná je alergizující, může obsahovat Ajatin. Pak se na ránu přikládá tzv. mašličková náplast, pokud nechceš jít na šití,je zde ale riziko, že se rána rozpadne a vytvoří se keloidní jizva - ta ošklivá vystouplá. Mašličku doslova vystříhneš z náplasti, okraje rány stlačíš k sobě a mašličkou je fixuješ, úzký střed je na ráně. Pak sterilně přikryješ slabou vrstvou gázy,pokud rána moc neprosakuje !!!Proti bolesti postačí tableta Paralenu.

Bronzový

Hele Koudelka,jestli to tak pujde dal,tak Vam za chvili taky privezou "sestsettrojku",jako odskodneni za spatny kondiciogram.

Zlatý

Miroslave, je to v poriadku,
ale čo vnútorná dezinfekcia na napravenie sebavedomia?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.