autacek

Je toto tvrzení o stanovení ceny pravdivé?

„Tovar v predajniach pre použité zbožie je bez zákonom stanovenej záruky, čo znamená, že jeho cena nesmie! byť vyššia ako cena rovnakého nepoužitého výrobku s plnou zárukou.“ @led

A pokud ano, kde je konkrétně toto stanoveno?

Odpovědi
JájsemRaibek

Zřejmě slovenský zákon, který říká, že použité zboží (bazarové) je bez záruky, a v tomto případě nesmí být cena tohoto zboží vyšší než cena stejného zboží v obchodě se zárukou.
U nás to však neplatí.

Dochy

Sice to jistý smysl dává, ale pokud vím u nás žádné takové omezení není. Máme zde peci neviditelnou ruku trhu 😉
Pro běžné zboží to funguje automaticky tak jak píšeš. Pro zboží, které je něčím vyjímečné už ne. Příklady:
Modrý Mauricius
Tatra 613