paliska220Be

Je to risk výlet do Rumunsku v 16.letech

Dobrý den, s kamarády se o letošních prázdninách chceme vydat do Rumunska.
Nikdy jsem tam nebyl ale potřeboval bych poradit na tyto otázky :
Do jaké lokality nejlépe za přírodou ?
Smí se tam platit Eurem ?
Není to moc riskantní (slyšel jsem o pár případech utocích medvědů)
Vlak nebo letadlo ?
A je neco co si tam mam pořídit nebo o cem bych mnel vědět předem děkuji

Odpovědi
MK44

Do Rumunska jedině organizovaně nebo ve velké skupině dospělích. Trampování skupinky mladíků mezi rumunskými vesnicemi nepřipadá v úvahu. Ano na Balkáně jsou medvědi a vlci a tedy i příroda. A jsou tam i ti, kvůli kterým Kanada zavádí visovou povinnost a které lifrujou hromadně z Francie. Těm se může hodit cokoli, co máte s sebou. Ke konfliktu nedaleko.
Rumunsko není v eurozóně – jinak asi dle dohody.
Jen názor.

Hamon

Rumunsko je docela bezpečné, nejnebezpečnější jsou toulaví psi.
Ale doporučuju navštívit server hedvabnastezka.cz. Poznáš tam lidi, kteří už v dané destinaci byli a odpoví ti na všechny možné dotazy.