Stingo

Je to možné? Jeden americký voják, co ho znám chvíli přes internet, mě o něco požádal.

Teď je v Afghánistánu a už chce letět domů, ale nemá tam přístup ke svýmu účtu, tak mě prosil, jestli bych nepřijala peníze od Unicefu, který ho platí a nekoupila mu letenku. Nebudu mít nějaký problém?
Doplňuji:
Osobně ho právě neznám. Říkal, že je najatý asi jako žoldák ne? Tak ho vláda platit nemusí nebo jo?

Nejlepší odpověď
Pepa25

UNICEF platí vojáky?! O vojáky se stará americká vláda, není důvod, aby jim chyběly peníze …
Opravdu ho osobně znáš? Vypadá to na http://www.ho­ax.cz/scam419/
Doplňuji:
Uděláme si test, stačí 2× ano a je to podvod:

  1. kontaktoval tě sám, přitom osobně ho neznáš
  2. hraje na city nebo nabízí % z transakce?
  3. nemůže se dostat oficiálně k penězům, i když je to po zamyšlení nesmysl (nemůže se dostat na internet, aby kontaktoval někoho známého nebo příbuzného, přitom ti posílá email 🙂
  4. nevysvětluje, proč neoslovil nějakého známého/příbuzného nebo jen mírně naznačuje, že je to z důvodu, že to není úplně čisté (např. že ve válečné zóně „získal nějaké prachy“)
  5. text emailu odpovídá jednomu z několika desítek variant na internetu (po zadání do googlu: scam emails from afghanistan )

Další odpovědi
quentos

o tomto mě informovala přímo banka: ten podvodník spoléhá na to, že nevíte, že k přijetí peněz ze zahraničí na účet je potřeba sdělit odesílateli IBAN a Swift kód, přičemž vzniká riziko, že vám ten účet naopak vybílí.
Takže „vojáka“ bych poslal někam, ať si to jde zkoušet na někoho jiného.

Funna

možné je všechno…ale jen (promiň) hlupák skočí na každou kravinu, kterou dostane v mailu, nebo v nějaké jiné elektronické podobě…a problém mít z největší pravděpodobností budeš, protože je to zase nějaký podvod…určitě chce, abys mu poslala číslo účtu, že???

anonym

Je to jednoduché – budeš mít problém – přijdeš o peníze…
:-O
Pokud se ti chce platit podvodníky – prosím.
Ale lépe bys udělala, kdybys těch pár tisíc dala místním bezdomovcům, útulku pro toulavé psy a nebo je vyhodila z okna.

zjentek

no tak to udělej ..akorát mu nedej žádný svý data a ať ti to pošlou jako Western Union Money Transfer ..tak se vyhneš tomu, že mafie prožene peníze tvým účtem a tebe zavřou s nimi, aniž si jich užiješ

Hlada

Po pravdivosti tohoto příběhu nepátrej. Nepíšeš si s žádným americkým vojákem v Avgánistánu, ale se s podvodníky, kteří důmyslně zneužívají důvěřivosti žen k jejich okrádání. Tito podvodníci si postupně získávají důvěru posíláním zpráv plných obdivu, slibováním úžasných zážitků s pohledným, finančně zajištěným partnerem, což jsou schopni doložit fotkami a rúznými doklady. V cestě za budoucím štěstím ale stojí vždy nějaká překážka, kterou není možné spolehlivě ověřit (nákup letenky) a kterou má žena nejdřív zařídit, později zaplatit. Přeruš veškeré kontakty. Číslo účtu neposílej, na maily neodpovídej.

anonym

Nechápu, jak můžete být tak naivní… Samozřejmě, že je to kravina! Vojáci létají zdarma! (Tedy nepotřebují si kupovat letenky.)

marci1

Je to možné, je to podvod. Vůbec na to nereaguj. ☹

PetrXY

Vůbec o tom nepřemýšlej a pusť to z hlavy, je to stoprocentně nějaký podvod. Nikomu nedávej žádné osobní údaje a raději si s ním už ani nedopisuj.

anonym

Dobrý den, potřebujete hypoteční úvěr, úvěr na auto. máme nejlepší nabídku od paní KATERINY, je to spolehlivá věřitelka, naše služby jsou 100% garantovány. můžete mít půjčku od 30 000 Kč do 90 000 000 Kč s velmi nízkou úrokovou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, pospěšte si a kontaktujte ji přímo.
E-mail: Skutovakaterina11@gmail.com

Stingo

Taky je mi to divný. Nebyl to sice e-mail, co mi přišlo, jen jsme si povídali několik dní na chatu.

fcoop

Povídali jste si? To si tě jen naklepával – jako řízek – než se sám obalíš,potopíš se sám do vajíčka – pak si hupneš na pánev – no a on to pak s chutí sní.
Nevěř nikomu,komu nemůžeš pohlédnout do očí.
Zvlášť,když jde o prachy.Tvoje.

Stingo

Škoda no, na fotkách byl fakt hezkej. 🙂 řízek

fcoop

Ten „hezkej řízek“ může! být pupkatý,zpocený strejda,který může! bydlet vedle v baráku. Zkouší to s nějakou dojemnou historkou a řekl bych,že může! někdy i uspět.Proč by to jinak dělal…?

Stingo

Něco jsem si o tom přečetla a je to docela rozšířený podvod a ženy těmto „vojákům“ posílají tisíce dolarů na smyšlené letenky a mobily a nevím co ještě.