Pokročilý

Je těžké skákat na koni přes překážky a naučit se cválat?

No klusat a krokovat umím na koni i klusat přes kavalety, možná bych zvládla i klusat přes menší překážky:) A to už jsem zkoušela, nic to není, zkoušela jsem to na poníkovi!
Ale co cválat? Jo jednou jsem to zažila ale přeletěla jsem přes koně protože se zohnul :D
A je těžký teda se naučit cválat? A skákat přes překážky?
Myslím, že klusat umím hodně dobře a jsem připravená se naučit cválat a po cvalu na menší křížky, děkuji za odpovědi všem =)
Doplňuji:
Bohemica: Ale ruka už je v pohodě, s ní už hýbu normálně, akorát jí zcela nenarovnám, jinak je v poho!
A mám odborný trénink, jednu trenérku, ona skáče i 120 cm a má licenci!
A koncert ještě zařízený nemám;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Už jsi se na to ptala a dostalo se ti celkem zevrubné odpovědi. Cval je pohyb koně, který je řadou cvalových skoků. Až zvládneš cval, můžeš pokračovat v překonávání lehkých překážek ve cvalu. Kavalety se překonávají v klusu. Jezdíš už několik let, zlomila sis ruku a stále ti nedochází, že to, čeho chceš dokázat, lze pod odborným trnérem dosáhnout za několik týdnů nebo měsíců. To záleží na počtu tréningových hodin a tvém talentu. Jezdectví se nedá naučit bez odborného vedení, tak už to konečně pochop! Ani dokola podávané otázky zde, tě jezdit, cválat a skákat nenaučí. Navíc se jedná (jak už jsi sama zažila na vlastní kůži) o poměrně nebezpečnou aktivitu, pokud nemáš potřebné vybavení a vedení, ale i tak nelze případný úraz zcela vyloučit. Rozhodně je to méně bezpečné než zpěv. Už máš zajištěný ten koncert?
Doplňuji:
Skoky do 120cm patří do soutěží nižšího typu a licence jezdce nedělá trenéra. Kdyby tvoje známá byla i trenérka tak bys po těch letech, co se vozíš na koních neměla nedostatky, o kterých píšeš.

Další odpovědi:

Pokročilý

Učit se cválat je jako učit se klusat.
Učit se klusat přes kavalety je stejné jako učit se skákat přes křížky.
Dej tomu čas a pevné nervy!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 281
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.