mosoj

Je telefonování mobilem škodlivé?

Vím, že komerce tvrdí že ne. Nicméně mám kočičku, která na každé telefonování v její blízkosti reaguje tak, že přijde k volajícímu a doslova po něm neodbytně šplhá až k telefonu. Udělá to vždy, i když třeba spí v druhé místnosti. V tom okamžiku má hlavičku na dotek teplejší než obvykle. Její chování v takovém okamžiku vypadá na hysterii.

Nejlepší odpověď
annas

Je, ale zřejmě záleží na ičastosti volání.

Já to vím už dávno. Moje kolegyně měla kočičku, která spávala na stolku, kdam kolegyně a její muž pokládali mobily. Nastavili příjemnou melodii, možná ji uspávala. Ale šlo o první typy mobilů.

Zdálo se neuvěřitelné, podlehla rakovině, takže něco na tom je.
--

"Ve své přednášce Dr. Davisová vysvětluje, že vliv záření mobilních telefonů na organismus nesouvisí se silou záření, která je mimochodem velmi slabá, ale s tím, že signál, který je nepravidelného charakteru, narušuje rezonanci těla a překáží v regeneraci struktury DNA.

To se dnes považuje za nejuspokojivější teorii, která vysvětluje množství nově vzniklých zdravotních problémů, včetně rakoviny"

https://www.vy­lectese.cz/va­rovani-vsechny-uzivatele-mobilu-nejhorsi-misto-muzete-nosit/

Další odpovědi
Edison

Fyzicky ani fyziologicky to v běžné míře vliv na člověka nemá. Psychicky velmi výrazný. Když si jedinec přečte pár dobře napsaných článků, byť jakékoli kvality a je k tomu iteligenčně vybaven… A pak stačí se kouknout kolem sebe, kolik lidí má přirostlé mobily k rukám, někdy i k hlavě.

Brblal

Vždyt výkon mobilního telefonu je malý navíc pulsní, telefon nevysílá trvale po celou dobu hovoru, ale jen pulsně, ani se to nedá odposlouchávat (např. přijímačem), je to zašifrované. Mobil nemůže zahřát hlavičku člověka nebo zvířete, tam jsou jen miliwatty (navíc pulsní).

Mikrovlnná trouba je něco jiného, tam je výkon při ohřevu trvalý navíc má 700W. To už by dokázalo ohřát. To je něco úplně jiného.

Kryšpín

Jak pro koho, pokud je to maniak, tak pravděpodobně ano a jak také daleko od ouška jej drží.
Jsou také dračí žíly, údajně záření neznámého charakteru a tyto žíly kde se křižují mají prý negativní vliv na zdraví, do tohoto prostoru si pes nelehne, naopak kočička tento prostor vyhledává.

suai

Jiste, je skodlive. Jedna se o mikrovlnne zareni. Existuji tepelne ucinky a netepelne (atermicke) ucinky. Pri telefonovani se napriklad otevira hematoencefalicka bariera, dochazi ke zmene EEG, zmena v metabolismu bunek atd. Existuje spousta studii.