Kelt

Je tato situace právně postižitelná?

Vzpomínám na rok 1985, kdy jsem byl jako absolvent na vojně. Měli jsme nástup a chystali se jít na brigádu. Velitel nám promluvil asi v tomto duchu. " Doufám, že půjdete na brigádu dobrovolně a nebudete chtít za to žádnou odměnu". My sborově, protože tam byli členové SSM, KSČ a pod odpověděli něco v tom duchu:„Slibujeme!“ Velitel-„Tím jste se dobrovolně vzdali odměny“
Pokud by to posuzoval právník, byla to kolektivní odpověď, ke které nás nikdo nenutil, ale očekávala se. Zajímalo by mne, pokud by se někdo té odměny dožadoval, zda by měl na ni právní nárok, protože nebylo nic podepsané, pouze slovní potvrzení s mnoha svědky? Jistě posuzovat dnešní právo na rok 1985 je možná divné, ale člověk měl nárok vyžadovat za práci odměnu. Dovede to někdo posoudit? Čistě s principu. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Právník by to vůbec neposuzoval. Každý z vás měl právo s tím nesouhlasit. Potom by dostal jinou práci v kasárnách bez odměny.