Bronzový

Je straka užitečná ?

Jako každý živý tvor má samozřejmě v přírodě své nezastupitelné místo.
Ovšem z hlediska člověka ji vnímáme jako užitečného tvora a nebo ptáka kterého nemusíme ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Citace : „ Straka je pták, který do volné přírody patří. Jedná se o všežravce, jenž se živí různými zbytky a dokonce vybírá hnízda jiných ptáků. Kolují různé fámy o tom, že se bezprostředně podílí na úbytku pěvců, ale to můžeme vyvrátit. V takovém počtu vajíčka z hnízd zase nemizí.

Vůbec se nedivím tomu, že straky upíjely mléko. Známé jsou i případy, kdy kradly například psí granule. Že by se však straka snažila krást lesklé předměty, to určitě ne. Jde jen o povídačky, které se nezakládají na pravdě."

http://opavsky.denik.cz/…

Zlatý

Jak kdo - třeba správci bažantnic ji považují za extrémně škodlivou - velmi často vybírá hnízda jiným ptákům.
Z téhož důvodu ji naopak mnozí považují za užitečnou - právě z výše uvedeného důvodu, straky totiž bez problémů zahnizďují v městských aglomeracích a pomáhají tam dravcům udržet stavy holubů na přijatelné úrovni.
___
Já se přikláním ke druhému názoru a mně osobně je straka velice sympatická - chytrá, společenská - až na to ´řvaní´ po ránu...
;-D

Pokročilý

Straka je v současné době velkým problémem nejen v bažantnicích. Přemnožila se ve městech a hubí malé pěvce. Bohužel nám tady sídlí na vysokém smrku, tak její řádění a lovy mohu pozorovat a vidím, jak malí pěvci mizí díky ní ze zahrady. :-( Kamarádi - sokolníci ji občas měli na výchovu a říkali, že si musí dávat pozor, že někdy útočí do obličeje na zuby, když se na nich zaleskne slina. Je to původně rybožravý pták a opravdu jde po lesklém, právě proto, že původně lovila ryby. Nyní se z ryb přeorientovala i na drobné pěvce a městské odpadky. Ztratila plachost a extrémně se jí daří.

Bronzový

Žel nejneužitečnější tvor ve volné přírodě je člověk!!
Příroda si bez zásahu člověka poradí se vším,ale kde zasáhlnul člověk-jsou problémy!!

Bronzový

Všimni si článok o potrave.

http://sk.wikipedia.org/…

Bronzový

Na zahradě mám krmítko pro ptáky. Létá tam mnoho druhu ptactva. Hlavně sýkorky, stehlíci, vrabci, strakapoud a plno jiných co neznám.I čtyři hrdličky. Létá tu i několik strak.Ty jsem však v krmítku neviděl. Neviděl jsem i to,že by nějakého jiného ptáka napadali.Ostatní ptáci si jich také nevšímají.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 289
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 208
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.