Je špatné brát dlouho antikoncepci?

Beru antikoncepci jiz sedm let a bojim se, ze az budu chtit otehotnet, nepujde to. Menila jsem ji trikrat na doporuceni doktorky, ale i tak si nejsem jista, jak je to s myty a pravdou o antikoncepci? Je tezsi otehotnet, pokud zena spousty let brala pilulky proti otehotneni nebo naopak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Z mé vlastní zkušenosti můžu pouze říci, že když jsem chtěla otěhotnět po vysazení antikoncepce, trvalo to několik měsíců, lékař to odůvodnil tak, že musí z těla nejprve "vyprchat". Takže je dobré počítat s min 3 měsíci, že to nepůjde, samozřejmě to tak být nemusí, každá jsme jiná :-). Antikoncepce obecně zvyšuje možnost potratu, což se mi taky napoprvé stalo. Je dobré, když už rodinu plánujete několik měsíců ji neužívat a stravovat se vyváženě - prostě to tělo připravit na zátěž a třeba po 4 měsících bez antikoncepce se až pokoušet o těhotenství. Toť můj skromný názor :).

Další odpovědi:

Pokročilý

Ahoj, troufám si tvrdit, že je to individuální jako u každého. Co se týče mé zkušenosti, před otěhotněním jsem brala antikoncepci skoro šest let, pak jsem neplánovaně přišla do jiného stavu v týdnu, co jsem ležela doma s angínou:o), tj. jak známo:o)- ATB vlastnosti antikoncepce lehce potírá:o) Když jsme se rozhodli, že chceme druhé dítě, vysadila jsem antikoncepci den ze dne a během měsíce se zadařilo:o)
Takže - žádný strach!
P.S. Co se ale týče "vyčištění" organismu před plánovaným otěhotněním, je dobré vysadit antikoncepci pár měsíců před tím, než se začnete snažit.
Hodně štěstí!

Stříbrný

Hormonální antikoncepce obsahuje hormony, které se běžně vyskytují v těle. Jejím úkolem je ovšem jejich hladinu zvyšovat tak, aby zabránily početí. Protože jsou to hormóny, jejich zvýšená hladina může působit na zdraví ženy (ostatně jako každé medikamenty) a to především v oblasti pohlavní soustavy. Mohou tedy ovlivnit i plodnost. Je to ovšem individuální. Jsou ženy, které otěhotní velice rychle po vysazení HA, jiným naopak pilulky plodnost značně snížily.

Pokročilý

údajně se má antikoncepce po dvou letech změnit to mi říkala gynekoložka

Gynekoložka mi na to odpověděla, že budu chtít otěhotnět tak ty pilulky vysadím a že není pravda, že by to kvůli nim trvalo několik let. TO má každá žena jiné. Kamarádce se podařilo otěhotnět po dvou měsících. A tvrdí mi, že to bylo psychikou. Prostě je vysadila a řekla, že si užije dovolenou a pak se budou pomalu pokoušet a mimi si dovezla v bříšku už z dovolené:-D Psychika je taky dost důležitá, stejně jako např. životospráva atd.

Já už beru antikoncepci skoro 9 let. Ptala jsem se svého lékaře a říkal, že pokud nemám žádné problémy, tak že to nevadí. Samozřejmostí je chodit na pravidelné prohlídky!!! (i když bez nich by lékař HA nepředepsal)

Bronzový

Co jsou mýty a co fakta je opravdu těžko říci... Faktem pro mě však zůstává, že po dlouhodobém užívání antikoncepce jsem sice otěhotněla, ale dvakrát jsem z neznámích důvodů o mimi přišla. Neohu ukázat prstem a říci, že za to můžou pilulky, ale vnitřně si to myslím. Jakmile se tělo od přidávaných hormonů vyčistilo, prošla jsem si očistnou bylinnou kůrou a po té dotřetice otehotněla. Úspěšně!

Moje rada tedy zní, před tím než začnete plánovat miminko, vysaďte a trošku své tělíčko "ozdravte" ať už nějakou tou bylinnou očistnou kůrou, nebo jen ovocem, zeleninou... dostatečným pitným režimem... určitě se vyplatí přidat na vitamínech a stravu doplnit o kyselinu listovou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.