ReHu

Je síť v okně a dveřích jediná funkční obrana proti komárům, můrám a ostatnímu hmyzu, který vlétává do baráku?

Mám u dveří pověšenou lampičku proti hmyzu. To modré světlo. Z vnější strany nahoře a nevypadá to, že by fungovala. Snad částečně.

Nejlepší odpověď
Löwe

Nejspolehlivější obrana je mít okno zavřené… To se ale v praxi použít nedá, kór při těhle teplotách a proto přichází na řadu síť, se kterou jsem opravdu spokojen. Neprojde totiž nic 🙂 Lampám a podobným odpuzovačům bych nevěřil. Dá se to ale ověřit ráno 😁

Další odpovědi
briketka10

Na závěsy si stříkám Off proti velkým komárům
a taky mám večer rozsvícenou tu velkou modrou
lampu, spolehlivě zachytí jen ty veliký, ale můry a
turbolety, jak jim říkám ty ne ty chytá můj kocourek,
ale nežere jen mi všude skáče a udělá binec.
Jeden ten turbolet mě tak vyděsil, když jsem sledovala
se ségrou napínavej film a vypadla mi cigareta on mi
vlítl do vlasů hajzlík 😁

Hodně mi sem lítají jepice.
Ve dne mám v zásuvce odpařovač na mouchy a večer
ho vystřídám na komáry.

gecco

O jiné spolehlivé obraně, než mechanické (zavřeno, sítě) nevím…
UV lamp jsem vyzkoušel několik, naprosto zaručených repelentů taky – a nefungovaly.
Jakmile se uvnitř svítí a – nedej bože – ještě se tam člověk potí, potvory lítaj…
😉

marci1

Myslím, že ano. Mám ve dveřích síť a uvnitř není ani „ň“. 🙂

briketka10

Taky bych si ráda dala síť do balkónových dveří, ale
otvírají se dovnitř, tak jsem nenašla způsob, jakým
by to to šlo udělat v kuchyňském okýnku síťku mám,
když si udělám průvan ve dne mi ani mouchy do bytu
nelítaj, ale ty mrchy komáři a další havěť večer jo :(