Je rozdíl mezi Indiánem a Indem a Indonésanem?

Zajímalo by mě,jestli je nějaký rozdíl mezi indiánskou národnosti(Indiáni) a indickou národnosti(Indové) a indonésanskou národnosti(In­donésane). Děkuji!

Nejlepší odpověď
Drap

Ano je.Ker to stejný rozdíl jako mezi Francouzem a Nepálce,

Další odpovědi
led

Každé z uvádzaných pomenovaní zahrnujú širokú oblasť jednotlivých národnostných skupín a národností.
Indovia obývajú oblasť Indie, Indonézania oblasť indonézskych ostrovov a Indiáni oblasť celého amerického svetadielu aj s priľahlými ostrovmi.
Pozorné oko zbadá, že je medzi nimi rovnaký rozdiel ako medzi Škótmi z Edinburgu a Grékmi z Atén a Čechmi z obce Čihošť (geografický stred ČR)

ivzez

Indiánská ani indonésanská národnost neexistují.

Rozdíl mezi Indiánem, Indem a Indonésanem?
Každý je státním příslušníkem (občanem) jiné země.

Hyn

Indové a Indonésané i Indiáni jsou občané svých států (Indie, Indonésie a USA). Indové jsou příslušníci europoidní rasy, Indonésané a Indiáni mongoloidní. Indiáni jsou původní obyvatelé Ameriky, proto při kolonizaci, když chtěli mořeplavci původně objet zeměkouli a doplout do Indie, narazili na břehy Ameriky a místní obyvatele pojmenovaly Indiáni, protože si mysleli, že se jedná o občany Indie