Avatar uživatele
Toruk

Je recept na výrobu cocacoly tajemstvím?

Slyšel jsem, že ano, ale připadají mi ty různé coly dost podobné. Pravděpodobně bych je ani od sebe nerozeznal, kdyby byly ve stejném obalu, nebo ve sklenicích.
Doplňuji:
Bumbes: Četl jsem, že v čávesovské republice, rozuměj Venezuele chtějí vyrábět colu z koky. Že bychom se stavili na kolu ve Venezuele?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Jahoda, Bumbes před 4990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, je to tajemství a název coca-cola je registrovaná značka. Takže jiný nápoj se nemůže jmenovat coca-cola.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Díky vyspělosti chemického rozboru a specifikaci chem.reakcí už takové recepty prakticky žádným tajemstvím nejsou. Proto se konkurence úspěšně předhání v napodobování – pouze změní název nebo přidají specifický přívlastek.
Takže úspěšnost prodeje nakonec velmi ovlivňují reklamní mega-kampaně naproti minimálnímu vlivu v rozdílu chuti nápojů.
…kde jsou ty časy, kdy se „Coca Cola“ vařila z koky (do r.1906), ale objevila se nová značka „Coca Colla“, která se prý bude snažit tuto tradici obnovit.
Doplňuji:
Našel jsem odkaz kde se uvádí, že by to mělo být v Bolívii:
http://www.ta­matam.cz/news/co­ca-colla-vs-coca-cola-nova-chut-podobne-jmeno-a-podobny-design-to-je-evo-morales/

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bumbes

Proč jezdit někam za oceán, když u nás vaříme spolu s Fernetem (Plzeň Božkov) také dobrou „Kofolu“?

před 4990 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek