Sarrow

Je pro nás krásný, ten kdo je pro nás roztomilý?

Omlouvám se za tuhle hodně zvláštní otázku, přemýšlím nad definicí roztomilosti…

Roztomilost má synonymum sympatičnost, ale ne vždy je sympatičnost roztomilostí.

Roztomilost můžeme najít u lidí (a zvířat) v jakémkoliv věku.
Doplňuji:

  • ten,

(psaní čárek mi vážně dělá problémy :D )

Nejlepší odpověď
annas

Krásu človek nevidí na obrázku, lebo krásu musí človek poznať. Až potom ju vidí všade. Matej Murín
--

Fyzicky krásný je pro mě ten, kdo je něčím originální. Nemusí mít dokonalou postavu, míry modelky, nemusí vždy vypadat jako ze žurnálu,. Krása spočívá v jisté nedokonalosti, v drobných odlišnostech, ve vyzařování vnitřní krásy . Tu ale každý vidí jen na někom, s kým je mu dobře, kdo je mu blízký … stejně tak se říká, že roztomilost se pozná jen ve dvou …

Každý vnímáme krásu jinak, líbí se nám jiné věci, někomu luxusní, někdo věci starožitné, protože v nich nachází kouzlo, jiný vidí krásu v ošklivosti. Většina vidí krásu v přírodě, pokud není zdevastovaná.

Ale když rozšířím pojem roztomilý na to, že jde o něco velmi milého, příjemného,, rozkošného, půvabného, tudíž třeba dívka s malým nosíkem pršákem se někomu nelíbí jinému ano, považuje ji za roztomilou … co je malé, to je milé – děti, zvířátka ..

Nebo třeba Oldřich Nový – vzpomněla jsem si na jeho roli ve filmu Roztomilý člověk. Řekla bych, že nebyl fyzický krásný, ale elegantní, uměl dokonale konverzovat, v filmu si rád vymýšlel bláznivé historky a rád se baivil na úkor svého okolí – působil roztomile., tedy příjemně.

Ve filmu jednou narazil na roztomilou dívku, kerá měla fantazii ještě větší než on a dokázala s ním držet krok . Dívku hrála Nataša Gollová – zde se fyzická krása spojila s příjemností, roztomilostí …

Každý má jiní představy o kráse, tedy i o roztomilosti … Tak to má zřejmě být ..

Další odpovědi
Emefej

Ne, např. mládě nosorožce je roztomilé, ale rozhodně není krásné.

anonym

Není milý kdo je krásný, ale krásný kdo je milý.

marci1

Krása může být studená a nepřístupná, roztomilost nikdy.
Lidé by měli být po ránu roztomilí, přes den krásní a večer sexy… jedno bez druhého nemá význam… 🙂