zjentek

Je při speciální operaci na UA agresorem ještě stále Rusko, nebo se již karty obrátili a útočí tam obrana?

Díky médií v tom mám solidní guláš, abych pravdu řekl>>>https:/­/www.novinky.cz/zah­ranicni/evropa/cla­nek/ukrajina-zmenila-plan-nyni-chce-osvobodit-cele-sve-uzemi-40396481#source=hp&seq_n­o=1&utm_campa­ign=abtest198_no­vy_panel_sluzeb_var­BB&utm_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Dobře mazaná strategie hodna podvratných živlů, no ne? Nakukat agresorovi jak brutálně na jejich území vyrábí mrtvolky mezi nevinnými civilisty aby se co nejvíce mírnil a když na to slyší tak ho bodnout do zad nejlépe podlým útokem hlavně nečekaně. Asi dle motta nejlepší obrana je útok.

Rozstřelit stařičký barák nevinné občance, hrdinné stařence v šátku a rudou vlajkou v ruce, tak to bylo úplně nejvíc.

Nejlepší odpověď
da ny

Zaujaly mne včerejší debaty v TV s našimi bývalými politiky, armádními experty a dalšími odborníky.
Za stávajících okolností je agresor Rusko (podle některých i „zastánce části obyvatel Ukrajiny).
Názory se různí. Staří „dinosauři (Žantovský, Svoboda) berou Rusko jednoznačně jako agresora. Mladší ročníky poukazují na roky neřešený problém Současný ukrajinský prezident 3 roky neudělal doma nic. Nevyslyšená a Kyjevem ignorovaná touha minimálně 2 „samozvaných“ republik. Touha po odtržení, ať už k Rusku nebo samostatnost v rámci federace (ani nenabídnuta).
Nezkušený politik . herec, špatně/nedostatečně /ne)řešil situaci v zemi. Naopak (jazykový zákon). Měl vůči Rusku, hlavně „jen“ finanční nároky.
Naši mnozí experti se domnívají, že Volodymyr Zelenský, by
se MĚL KONEČNĚ CHOVAT, JAKO POLITIK. Přestal se omezovat na natáčená videa a řečnit (možná se jako herec příliš rád poslouchá.
Měl by být schopen ústupků, kompromisu. /Také se již zmiňovat o vyhlášení referenda v inkriminovaných částech Ukrajiny. Tak trochu pozdě, když jsou evakuovaná, vylidněná. Jsou tam jen vojáci, separatisté a několik civilistů./ Možná si to opět rozmyslel, to je totiž ústupek a vstřícný krok k míru./.
Za stávajících okolností Putin X Zelenský, odhadli odborníci, že konflikt může trvat dlouho, třeba 2 roky…..
Většina se shodla na tom, že Rusko, přeze všechna embarga (předpokládají, že se budou porušovat/obcházet) a požadované, současné vyzbrojování ukrajinské armády, vše ustojí. ČÍNA HO „LEGÁLNĚ „PODPOŘÍ/PADNOUT EKONOMICKY NENECHÁ. a nejen Čína.
Domnívají se, že Rusko nabere dech i sílu, zbraně….
VÝCHODISKEM se jim jeví to, že Ukrajina by měla samostatnost, nyní za cenu ztráty území DLR a LLR (Doněcko i Donbas…). To považují, za politické řešení. nyní Zelenský není schopen (2 ješitná ega proti sobě).
Někteří konstatovali, že „prostřednictvím Ukrajiny“ se rozběhla válka Rusko x NATO. Nevěří (i jdyž by to Ukrajincům přáli) v to, že Rusko, jako agresora vytlačí, ubrání se.
Ani to by situaci nevyřešilo…… Vrátí se to na „poičátek“, roky neřešený problém (já tomu říkám, začarovaný kruh).
Takže jsou u nás názory 2 (u politiků i veřejnosti). Vytlačit Rusko (za vysokou cenu) x ustoupit Rusku, uznat odtrýení DLR a LLR (Jako Jugoslávie/Srbsko x Kosovo.
Zřejmě jde jen o čas, kdy tohle Volodymyr Zelenský pochopí. A ten může být dlouhý. Mezitím se staré zbaraně vyčerpají a je důvod vyrábět nové, zbrojit.

Další odpovědi
_Bůh_

Agresorem je Rusko. Není zač.

paul1

No když se dva bijí, třetí na tom může získat. Tak kdo bude ten třetí asi?

led

Mnohé súčasné mediálne informácie mi pripomínajú rétoriku pred 100 rokmi.

Pepa25

Válka je mír! Svoboda je otroctví! Speciální operace je obrana! Nevědomost je síla!

zjentek

Bůhu díky. Myslíš, že agrese by se mohla i zasloužit? Víš, jako že by si ji někdo přímo zasloužil, chápeš ne? Ty to budeš jistě vědět, předem díky.

_Bůh_

Ne, nemohla.

zjentek

Pokládám si otázku, co se stane, když někdo/něco zaútočí na velmi agresivní obranu, A neřeším, jestli nacistickou, nebo buddhistickou.