Human

Je pravda, že v Mexiku vyhrávala voľby tá istá politická strana 70 rokov po sebe?

Doplňuji:
A to boli ľudia nútený voliť len tú jednu stranu (niečo ako keď bol socializmus v Československu) alebo tam kandidovalo aj viacej strán ale ľudia vždy zvolili tú istú? A keď tam bolo viacej strán, tak by ma potom zaujímalo prečo vlastne stále volili to isté? :D

Nejlepší odpověď
Mirdas

Pravda to je,
ovšem rekordmanem je KSSS která vítězila ještě o kousek déle vjednom kuse, údajně dokonce jednou i po strátě volebních výsledků den před volbama.
_

Další odpovědi
marci1

Ano je to pravda. Jedná se o Partido de la Revolución Institucional – známou pod zkratkou PRI. Podrobněji :

http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/svet/_zpra­va/mexiko-zeme-jedne-strany--901368
Doplňuji:
Samozřejmě to byla diktatura a hegemonie. Něco trochu podobného jako u nás před r. 1989.