jjj123456789

Je pravda, že když večer v Žilině promluvíte česky, utrpíte fyzickou újmu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to nemusíš jezdit do Žiliny. Zkus se projít pozdě večer jakýmkoliv českým městem a pak dej vědět.

Další odpovědi
anonym

Blbost – kdopak ti to nakukal?
Nevěř fámám – jezdím na Slovensko poměrně často (i do Žiliny) – bez problémů…

Lamalam

Fyzickou újmu můžeš večer utrpět leckde, nejenom v Žilině.

marci1

Není to pravda. 🙂

Rocker

Nevím jak je to v Žilině,ale jít v noci třeba v Karlíně nebo v Košířích je taky pro Čecha nebezpečný.

jmhad

chodil jsem tam 6 let do školy a nezažil jsem.Právě,že tam byla v padesátých letech minulého století přesunuta tato škola z Prahy i s profesory a studenty,což trvá dodnes,jsou tam na češtinu zvyklí.Ale na středním či východním Slovensku už je to horší. Kdysi mi tam neprodali rohlíky – nemáme. Rožky ale měli.

anonym

Možná Slováci lépe rozumí zpěvu než mluvenému slovu. 🙂
Usuzuji tak z toho, že Tomáš Klus předevčírem měl právě v Žilině koncert (včera vystupoval v Trenčíně a pokračuje do BB a dále ve svém turné po Slovensku)
a má všude vyprodáno, skvělé ohlasy a většina diváků zná a nadšeně zpívá s ním české texty (to jsem zažila kdysi i v Medzilaborcích při hraní kapely Tři sestry).
Nikdo z technického perzonálu a dalších účastníků turné nemá nejmenší problémy s češtinou i mimo večerní představení a tedy v „civilu“ a „inkognito“.

Emefej

Fyzickou újmu můžeš utrpět kdekoliv a ani nemusíš promluvit.

ptáč

Jestli chcete aby to nebyla pravda, řekněte po pravdě že jste z Moravy, ne z Čech. Protože Slováci se chovají k Moravákům jako k sourozencům. Naproti tomu Čehúny nesnášejí. Hlavně v Žilině.