mosoj

Je pravda, že kdo je zvědavej bude brzo starej ?

Nejlepší odpověď
annas

Dnes už to všude neplatí. I když, kdo se ptá, moc se doví. Ale v minulosti se stále objevovaly na otázku „Proč“ odpovědi typu: „Protože tak! Prostě jsem to řekl, tak to bude. Co je to zase za blbou otázku?! Kdo je zvědavý, bude brzy starý!“ atd. A tak vrozená zvídavost byla potlačovaná, někdy i strachem. Výchova byla vedena k poslušnosti, někdy i snahou druhého chránit – nic nepokazit či nevědět co koho může potkat.

Další odpovědi
roxy52

Uvidíte sám,jestli je to pravda.Podle toho.kolik jste už tady položil otázek :))

led

Mladý muž, pozrite na seba… 🙂
Nie je to pravda.
Ja som zvedavá a napriek tomu ešte „mladá“.
Chcem predsa dobehnúť, predbehnúť tú americkú mladicu, iba 115 rokov.Heč! Chcem mať viac!

venkovan

Podle toho jakého stáří a svěžesti se dožívají babky drby a dědci šťouralové to pravda není. Je to jen strašení – nedejte se odradit. Ale doporučuji zaměřit svoji zvědavost na nějaký vědní obor, profesní dokonalost, rozvoj osobnoti, zájmové pozitivně orientované koníčky apod., ne na co se děje za záclonami u sousedů, u VIP osobností apod.

kapka

Co tu ještě strašíte, strašidla, ve tři ráno? 😁