sofid

Je pravda, že je zákonem trestné nosit repliky vojenských a policejních uniforem?

Dobrý den, zdá se mi to absurdní ale někde jsem četl diskuzi, že prý od nového roku je trestné nosit vojenské i policejní uniformy na veřejnosti. Je to pravda? Myslím tím hlavně na airsoft.
Doplňuji:
To určitě plně souhlasím ale vemte si např.: rybáře, také nosí normálně maskáčové oblečení. Nevím jak to já jako Airsofťák přežiju :(

Nejlepší odpověď
Zbynas

Ano, stejně tak nesmíš mít stejně polepené auto jako složky ZS. Stejně tak nesmíš nosit ani repliky zbraní na viditelném místě.

Další odpovědi
Funna

nepanikař…v ma­sáčích jsme jezdili na vandr i za totality (a to byli opravdu ty vojenské, jiné se sehnat nedaly) a to byl větší průšvih…sice jsme si za to jednou pár hodin poseděli v Praze na Bartolomějská ve vyšetřovací vazbě, ale nakonec z toho nic nebylo…a pokud si přečtěš zákon…
Dle § 3 odst. 1 vyhlášky č. 257/1999 Sb. je vojenský stejnokroj tvořen výstrojními součástkami určenými pro jednotné vystrojení vojáků. Z čl. 1 Všeob-P-47 vyplývá, že stejnokroj má tyto znaky: odznak na čepici a hodnostní označení, rukávové znaky, domovenky a rozlišovací znaky a stejnokrojové knoflíky. Je zřejmé, že vojenský stejnokroj je vojenským stejnokrojem i v případě, že nemá hodnostní označení, ale splňuje vyjmenované náležitosti…tak zjistíš, že jen obyčejné maskáče i s blůzou, ale bez označení a domovenek nejsou stejnokrojem…to by museli okamžitě zavřít všechny army shop, co existují…a to jak vím, se nestalo…a navíc, tenhle zákon je napsaný hlavně kvůli „normálním uniformám“, aby se někdo nevydával za policii, nebo vojsko…

suaeda

Má to své opodstatnění. Pokud by bylo povoleno nosit součásti vystrojení ZS, zejména policejní, tak by pravděpodobně narostla kriminalita. Lumpové by uniformy začali zneužívat ještě více než nyní. Samozřejmě by to také ztěžovalo nejrůznější akce při různých neštěstích. Uzavřené oblasti by se hůře hlídaly a mohli by se do nich dostat i nepovolaní lidé, kteří by záchranné akce ztěžovali.

arygnoc

tak sa na airsofte proste do uniformy prezlečieš a potom zasa do normálneho, ľudského oblečenia.

aj do fitka predsa ideš v civile a tam sa prezlečieš.