JežíšKristus

Je pravda, že energie nejsou ve skutečnosti drahé?

Četl jsem zprávy o tom, jak se rodiny sestěhovaly k sobě, z důvodu nedávného navýšení záloh.
Také jsem narazil na toto:
"Upřímně, Česko bude čekat ještě jeden obrovský šok. To jsou dosluhující paneláky, které se zatím daří držet, ale je jisté, že věky nepřečkají. Jakmile se v panelovém domě objeví statické poškození, může být celý dům na odpis. Ale dovolím si tipovat, že ve fondu nemá ani jeden dům v republice naspořeno tolik, aby si mohl dovolit kompletní rekonstrukci nebo vybudování náhrady, až doslouží. To bude daleko větší průšvih pro statisíce lidí, než zdražení energií o 30 %.

Naopak energie považuji za zveličený problém. Roky se cena nezvyšovala, ale příjmy rostly. Nyní se ceny energií vracejí zpět v poměru k příjmům. Nikomu se nechce platit víc, ale to zdražení není likvidační, jak je prezentováno. Mimochodem, v roce 89 stála 1 kWh 0,50 Kč při střední mzdě 3.000 Kč. Dnes stojí cca 5,80 Kč při střední mzdě 33.000 Kč. To vydání za energie vzhledem k výdělku není nijak podstatně horší, než bylo v dobách, které si lidé zpětně idealizují."

Proč lidé nadávají na ceny, když jsou takové, jako před 30 lety? Slovy klasika, kdo z vás to má?:)

Nejlepší odpověď
Ametyst

I slepý vidí, že ceny energií nesmyslně rostou kvůli hloupé zelené ideologii. V noci totiž nesvítí slunce, a denně také nefouká vítr. Ani bych nechtěla potkat toho génia, který veškeré technické výdobytky naší civilizace vloží do rukou nevyzpytatelného počasí. Bravo, to muselo stát miliony eur za studie, přijít v 21. století s touhle kravinou.

Další odpovědi
zjentek

Aha, takže kdybychom si prohráli válku a díky tomu dnes brali 15€ na hodinu podobně jako „socka“ v Německu, tak 1kWh by nás v tom případě měla stát vlastně něco okolo 11,5 SPRAVEDLIVÝCH kč… dobrá logika. Dále jsem nepochopil, kde je ten prostor, v kterém se „Nyní ceny energií vracejí zpět v poměru k příjmům“, když navyšování ceny za elektriku poměr k platu nikdy neopustilo, neboli nezpomalilo. );

aliendrone

Blá, blá, blá…
Nemám chuť se rozčilovat na běžnými prolhanými kecy havloidů a eurohujerů. Celé je to jen manipulativní paskvil, který oblbne leda tak blbečka s IQ tykve.

Takže jen trošičku, abych tě uvedl do obrazu – v roce 1989 byla (pro běžného občana) SMC elektřiny 1,05 Kčs/kWh. Tolik k tvému „padesátníku“. Ještě přidej srovnání cen cigaret, abys ze sebe udělal ještě většího blbce. ;) :D :D

Beno

Obnovitelné zdroje se musí začít používat, protože nebude tolik možností. Už v roce 2040 nebude
u nás žádné uhlí. Už 70 let se plýtvá uhlím. Elektrárny měly být menší, účinnější, aby se využilo veškeré teplo k vytápění. Takže uhlí bylo neefektivně spáleno, vyvezeno. Vznikly i zbytečně emise CO². Uhlí nám mohlo sloužit déle, při nižší spotřebě. Emise by se rozložily do více let.
Uranová ruda u nás také došla, už byla odvezena. Takže jádro neznamená energetickou nezávislost. Zelená energie to také není.
Energetika už nás přišla draho.

JežíšKristus

aliendrone: No můj komentář to není, já se jen ptám na názor. Takže blbce ze sebe děláš jen ty 🙂
A dnes je všechno levnější, si to spočítejte: https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/meli-jsme-se-za-komunistu-lepe-velke-porovnani-vydaju-cechu/r~6d90e­3aef63d11e9b25­9ac1f6b220ee8/

aliendrone

Ježíšek>>> Nepotřebuji to počítat, pamatuji si to. ;) :)
Takže třeba k té elektřině – v roce 1930 stála 1kWh 3,45 korun (mzda průměr 800Kč). Nechceš mi snad tvrdit, že komáři byli tak vynikající podnikatelé, že to dokázali stáhnout na 1,05 kačky (navíc ŘÁDNĚ vyměklé, nikoliv té ZLATÉ prvorepublikové)? Prostě účelově srovnáváš nerovnatelné po vzoru havloidních eurohujerů.