Adam2

Je pravda, že Američané neuznávají žádné vzdělání dosažené v Česku?

Kromě mezinárodně uznávaných certifikátů na um jazyků typu B2, C1, C2…
Doplňuji:
Chtěl bych se až dostuduji přestěhovat do Ameriky, podnikat tam jako programátor, jenže nedávno mi někdo tohle řekl a to mě docela zarazilo.

Nejlepší odpověď
suaeda

V zahraničí tedy co vím v Evropě uznávají KU, ČVUT a možná ještě některé další, ale zatím žádnou soukromou.

Další odpovědi
Agneta

A co by bylo, kdyby uznávali?
Česká diplomacie se musí snažit, aby se nestalo, že všichni v Česku vystudovaní odejdou do USA. To by ty univerzity byly na nic… :D

arygnoc

ani sa nedivím.
okrem pár (tradične kvalitných) univerzít totiž české vysoké školstvo produkuje iba ľudí s titulmi. (napr. plzeň, však)

;-Q

da ny

Vyber si správnou VŠ a pokud je přesvědčíš v budoucnu o svých kvalitách, uplatníš se všude ve světě, zejména v žádaných oborech ;)
Někteří tamní lékaři – absolventi pracují třeba i rok v nemocnici „zadarmo“, aby se jednou mohli stát zaměstnanci…
Může být problém v akademických titulech, mají jiné a některým našim nerozumí. Můžeš tedy studovat na „uznávané“ VŠ a některé tituly získat zde nebo až tam. Složit zkoušky a hlavně být dost dobrý v požadovaném oboru.
Mnozí se chytí dobře i mimo obor :).
Také si můžeš vybrat jinou zemi…

melanie

Myslím, že uznávají obory, kde není dost lidí.

lexx

Asi to tak bude, oni si chrání pracovní místa a trh práce pro své obyvatele…musel bys tam dál študovat, obhájit diplom a ani to není zárukou na uplatnění v oboru…

Šidlo

to nie je tak, že neuznávajú ich váhu (od boloňskej reformy by mali.....len na to nie sú riadne politické zmluvy.....oops, ,,efektívna" práca európskych politikov) ale oni ich proste blahosklonne ignorujú, ak sa im to hodí.....to o ochrane svojich sú xenofóbne kecy, USA+Kanada+Mexiko sú obrovské ekonomické trhy…

ak chcete v súčasnej politickej situácií do usa, fajn, no určite si v danom štáte, kde chcete podnikať, zistite podmienky pre podnikateľov-cudzincov, aj federálne zákony o podnikaní, pobyte, čo sa týka počítačov je naozaj veľa zákonov.....plus tamojšie postavenie google a apple a spol. gigantov…nebudete im mini-konkurencia s mini-šancou uspieť?